Bolesti hlavy,tuhnutí krku a zapomětlivost

Bolesti hlavy,tuhnutí krku a zapomětlivost

Andrea  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
několik měsíců jsem byla ve stresu(křeče v břiše,nevolnost atd.)k tomu se mi přidali urputné bolesti hlavy a začala jsem zapomínat na určité věci,co bych před tím nezapoměla.Nemohla jsem si např.vzpomenout co bylo před 30minutama nebo jak se píše nějaké písměnko...Pořád mě bolelo v krku.(stěry ok.)... myslela jsem,že za to může stres...Když už jsem se dostala do "pohody",bolesti opět začali a vše ostatní také.Teď v pondělí jsem šla ke své ob.lékařce a tam zjistila,že mám zánět nosohltanu.Ulevilo se mi..mám ATB.Ale je to 3den a hlava stále bolí a tuhne mi krk až do zadní části hlavy.Mám pocit jak kdybych měla uši plné a v očích tlak.Jsem z toho nešťastná.Nevím co to je. Bojím se aby to nebyla RS.Nebo to je pouze od krční páteře?..je mi 32 a mám 4leté dítě.Děkuji moc za odpověď.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 376 odpovědí
  • 84 Likes
Dobrý den, dotaz je sice staršího data, ale dovolím si odpovědět. Určitě by bylo vhodné CT vyšetření mozku, abychom vyloučili strukturální poruchy. RS se bát nemusíte, ta takhle opravdu neprobíhá. Budou-li CT a také například RTG dutin v pořádku, pak je velmi pravděpodobná svalová příčina potíží. Myslím tím zejména vysoké svalové napětí horních trapezů, zvedačů šíje a lopatek. Jde o typické svalové skupiny reagující na stres. V uvedených svalech pak vznikají trigger body ( viz XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX). Svalové změny je potřeba upravit a samozřejmě eliminovat stres.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Spokojený/á

Migréna na kterou nezabíraly již ani analgetika a po všech vyšetřeních která jsem prodělala v nemocnici (CT, MR, neurologická vyšetření, ortopedické vyšetření) mně bylo lékaři v nemocnici sděleno, že se musím naučit se s... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí