Migréna se projevuje jako opakující se chronická bolest hlavy s doprovodnými příznaky zvracením, nevolností, citlivostí na zvuky, světlo. Léčit migrénu se dá buď medikamenty, které dělíme na léky určené pro léčbu záchvatů migrény a na léky, které pomáhají předcházet vzniku migrény či ambulatně chirurgickým zákrokem. Samotný zákrok na odstranění migrény se provádí v celkové anestezii a trvá asi hodinu. Důležitým krokem je i omezení všech faktorů, které mohou migrému způsobovat a které jsou individuální. Hlavními činiteli jsou stres, deprese, redukční diety, kouření, nedostatek spánku, námaha, nadměrný hluk či výrazné bílé světlo, změny tlaku a další.

Publikováno: 11.5.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Paní doktorka je milá, ochotná, empatická a proaktivní. Jejím prvořadým zájmem je správně diagnostikovat, léčit a vyléčit. Velice příjemná je služba její ordinace pro pracující. Prodloužené ordinační hodiny jednou týdně ... Více 

Doktor ve Vašem okolí