Krátkozrakost u dětí

Krátkozrakost u dětí

Zuzana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,
Mám pětiletého syna, při pětileté kontrole nás pediatr poslal na vyšetření očí, kde mu bylo naměřeno -5,5 na jedno očičko a -8,5 druhé očičko. Dostal brýle s dioptrií 2 a 3. Po dvou měsících nošení mu naměřili -6 na jedno a -9 na druhé oko. Existuje nějaká léčba, nebo operace u takto malých dětí. Děkuji za odpověď
Oční klinika NeoVize  |  Premium member  |  Brno
  • 348 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Zuzano.
Krátkozrakost u dětí lze operovat ale je potřeba určitá spolupráce dítěte. V pěti letech to většinou ještě bývá trošku problém. Nejde o bolest, zákrok neobolí, ale lékař potřebuje, aby se dítě v průběu zákroku po dobu 20 vteřin nehýbalo. Zákrok nelze dělat při uspání protože je potřeba spolupráce dítěte - dívat se do světélek atd. Navrhovla bych počkat tak do 8 let a pak operaci udělat. Ve věku 8 let to už většina dětí bez problémů zvládne.
Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
Martina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Pane doktore,
naší holčičce v pěti letech naměřila paní doktorka 5,5+ a 5,75+ na druhém oku. Zaujala mě Vaše odpověď na dotaz ohledně operace. Zajímá mě, zda si operaci plně hradí pacient a o jakou částku by se jednalo.

Děkuji

S pozdravem

Trojanová
Lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, dceři je 5 let a právě jí zjistili tyto údaje: OD+1,5()-2,5/0, 0S -1,0/0, brýle teprve začne nosit. Chtěla bych se zeptat co je to vůbec za vadu a jestli pravidelným nošením brýlí se může zlepšit či odstranit.
Lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, dceři je 5 let a právě jí zjistili tyto údaje: OD+1,5()-2,5/0, 0S -1,0/0, brýle teprve začne nosit. Chtěla bych se zeptat co je to vůbec za vadu a jestli pravidelným nošením brýlí se může zlepšit či odstranit.A ještě jestli jsou vhodné laserové operace u dětí při těchto vadách/myslím až tak v těch 8 nebo 9 letech/, předem děkuji za odpověd.

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 11.12.2015
Spokojený/á

Od 15 do 34 let jsem nosila denně kontaktní čočky (krátkozrakost a astigmatismus na obou očích). Operace očí mi zlehčila spoustu činností, které jsou pro člověka bez oční vady naprosto samozřejmé. K finálnímu rozhodnutí ... Více 

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí