Problémy vidění na jedno oko po operaci

Problémy vidění na jedno oko po operaci

Mia  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, 12.10. jsem byla na laserové operaci metodou LASEK. Odstranili mi krátkozrakost s dioptriemi na jedno oko 6 a čtvrt a druhé oko 7 dioptrie. Na jedno oko vidím nádherně, ale u toho druhého je problém. Už hned ten den od operace více slzelo a viděla jsem 5 dní jako v mlze. Pak se ta mlha zlepšila při vyndání obvazové čočky. Pořád vidím na to jedno oko rozmazaně a začínám se obávat, zda se to spraví. Na kontrolu mám jít až v únoru, kde jsem se i dozvěděla, že jsem měla na tom oku cylindr. Moc tomu nerozumím. Je možné, že mi tam zůstala nějaká dioptrie nebo se to zlepší? Nemohu ani pořádně pracovat na počítači. Pan doktor řekl, že pokud se to nezlepší, mám přijít v půlce prosince, ale nechci nějak plašit, proto chci znát i názor jiného lékaře. Moc děkuji.M. Černá
MUDr. Jana Mikšovská  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 47 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den paní ,
podle popisovaného pooperačního průběhu se u levého oka jedná nejspíše o delší hojení povrchní vrstvy rohovky - epitelu po operaci. Odpovídalo by tomu i výraznější slzení oka po operaci. Epitel oka se hojí během několika měsíců a tak dlouho může přetrvávat neostré vidění oka. Hodnocení možné zbytkové dioptrické vady je vhodné až po 3 měsících po operaci, kdy se pooperační refrakce oka stabilizuje.
Pokud ovšem máte jakékoli pochyby, určitě doporučuji navštívit pracoviště, kde byla operace provedena.
S pozdravem
MUDr. Jana Mikšovská

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Dobrý den,dcera proděla operaci v prosinci 2014 na klinice Neo Vize v Brně. Přes všechny obavy byla velmi sokojená. Přístup byl velice profesionální jak u paní primářky, tak i u ostaního personálu.Dop... Více 

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí