Klopení/Padání textu při čtení z monitoru a mobilu

Klopení/Padání textu při čtení z monitoru a mobilu

Ig.gulis  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
před dvouma dny jsem si všiml skutečně znepokojujicího jevu na mém zraku. Když se dívam na mobil a čtu text tak levá čtvrtina věty je rovně a pravá půlka věty směruje obloukem směrem dolů.
Není to nijak moc ale prostě když čtu třeba souvislí odstavec textu tak první čtvrtina je rovně a ta zbylá část jako kdyby padala mírným obloukem dolů.

Před měsícem jsem byl na komplexním očním vyšetření kde po rozkapání oka byla nad Makulou v právem oku nalezena cévka a drobné oválné ložisko nad Makulou, tak jsem následně byl vyšetřen optickou koherenční tomografii OCT, kde mi sdělili že všechno je v normálu a nic to není a mé oči jsou ukázkově zdravé a degenerací Makuly vyloučili a mám si na to že tam mám jizvou zvyknout.
Brýle nosím na dálku protože mám mírný astigmatizmus. Když z textu uhnu a podívám se na text zpátky chvíli je rovně a pak se znovu začne naklánět. Nevíte prosím co to může být? Letos jsem byl u očního lékaře již dva krát, jednou v rámci prevence a pak na komplexním vyšetření a je mi trapné tam přijít znovu že se mi začal naklánět text (trvá tento stav přibližně třetí den).
Děkuji moc za radu.
Ivan

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí