Glaukom u 92 leté maminky

Helena  |  návštěvník  |  Praha
moje 92 letá matka již nemůže navštívít lékaře.Jeodoperována na šedý zákal,ale byl jí zjištěn i zákal zelený.nyní,když už jen čte a luští se jí glaukom zhoršil.Od svého lékaře dostává kapky Betoptic S-Ráda bych ji vidění prodloužila,ale lékař nemá jinou radu. Jiné Brýle,jiné kapky ? Prosím poraďte!
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 1174 odpovědí
  • 36 Likes
Dobrý den, pokud je nitrooční tlak plně kompenzován a i přes to se výpadky zorného pole zhoršují, tak bych doporučil konzultaci v glaukomové poradně (např. při fakultních nemocnicích). Rozhodně je možné léčbu ještě zesílit dalšími kapkami, případně podle jejího i celkového stavu zvážit operaci. Pokud ji oční lékař již dlouho neviděl, tak je možné, že zhoršení není v důsledku zeleného zákalu, ale vznikem usazenin na zadním pouzdře po její čočce. To lze velmi snadno odstranit laserem během 10 minut v ambulanci. Ani na jedno nepomohou brýle. Dioptrie jsou po operaci šedého zákalu již stabilní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Související recenze a zkušenosti
Vyšetření bylo příjemné
Léčba glaukomu - zeleného zákalu
  Spokojený/á
Paní doktorka má nejen absolutně profesionální, ale také velmi lidský přístup k pacientům. Celé vyšetření bylo pro mě naprosto příjemné, proběhlo vlastně formou konzultace, kdy jsem byl mezi... Více 

Související videa

Doktor ve Vašem okolí