Práce s zeleným zákalem

Práce s zeleným zákalem

flcek  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den.
V prosinci 2014 mne byl diagnostikovan zeleny zakal v pokrocilem stadiu, a prisel jsem o vsechna ridicska i strojni opravneni. Na zaklade vysetreni HRT 3 v breznu 2015 byl zaver : glaukoma chronicum simplex fereabsolutum oc.utrq.
Muzete mi prosim napsat co tento stav presne znamena a co muzu delat pripadne za praci?
PS: Zivil jsem se jako ridic kamionu a po teto diagnoze mi byl uznan duchod 3 stupne i s prukazem ZTP/P
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 294 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
můžete vykonávat jakoukoliv práci nevyžadující určitý rozsah zorného pole, který pravděpodobně nesplňujete. Zřejmě máte dobrou centrální zrakovou ostrost a oční námaha Vám nevadí, čili jakoukoliv práci, kde není riziko z pohybu v prostoru, nejlépe asi kancelářskou.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 794 odpovědí
  • 37 Likes
Dobrý den,
glaucoma chronicum simplex fereabsolutum oc. utrq. je diagnóza, kdy se jedná o prostý zelený zákal právě v pokročilém stádiu. V podstatě je na zrakovém nervu výrazné poškození, kdy jamka zahrnuje již prakticky celou plochu terče zrakového nervu. Znamená to výrazný úbytek nervových vláken a tím pádem i rozsáhlé výpadky v zorném poli. Což je i důvod, proč Vám byla odebrána všechna řidičská oprávnění. Vhodné profese jsou v podstatě kancelářské práce, prodejce, některé řemeslné práce atd.
Profese, které jsou pro Vás nevhodné až zakázané je cokoli, kde musíte řídit jakékoli vozidlo, práce v kolejišti či ve výškách. Tedy všechny profese, kde je vyžadována kvalitní zorné pole.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
flcek  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den.
Velmi dekuji za odpoved.
Zkousel jsem se ptat po nejake praci, kterou si myslim, ze bych delat mohl. Ovsem kazdy doktor, ktery si precetl posledni lekarskou zpravu mne nechce prohlidku potvrdit. ( jedna se vetsinou o prakticke doktory )
V posledni lekarske zprave je totiz napsano: ( plati pro obe oci )
0,9 CDR !!!, extremne tezka glaukomova neuropatie, a obraz rezidualniho trubicoveho videni.
Jeste jednou dekuji za odpoved a preji hezky den.

Související recenze a zkušenosti

Stano1959 29.1.2018
Spokojený/á

Vyšetreninie a samotný zákrok, operácia, bez preblémov a prístup na jednotku. Taktiež okamžitá reakcia.

1 Like  

Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí