Informace o keratokonu

Informace o keratokonu

LukasP  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den. Jsou to tři týdny co jsem utrpěl při sportu úraz levého oka. Při vyšetření v nemocnici mi zjistili, že i na nezraněném pravém oku mám vážný problém, keratokonus. Nechápu, jak je možné, že jsem nepozoroval, že s okem něco není v pořádku. Po prvotním šoku hledám víc informací, co s touto nemocí lze dělat a jak s ní žít. Pokud půjdu na zákrok CCL nebo CXL, je velká šance, že se postup nemoci zastaví? Dá se odhadnout, jak rychle bude nemoc postupovat dál? Budu schopný chodit do práce, opět sportovat ?? Jaké je riziko, že keratokonus postihne i druhé oko? Hlavou se mi honí plno otázek, na které zatím neznám odpověď. Díky za váš čas. Lukáš
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 346 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
z Vašeho dotazu je zjevné, že se jedná o počáteční
stadium, které Vám nedělalo problémy. Je potřeba provést vyšetření rohovky, které odpoví na Vaše otázky a podle kterého se dá říci, co bude pro Vás nejlépe potřeba. S keratokonem se dá dobře žít, nejen CXL, ale i kontaktní čočky mohou pomoci pokud ke korekci vady nestačí brýle, u pokročilých stadií, které evidentně nemáte, je velmi úspěšná transplantace rohovky.
Pokud budete mít zájem, rádi Vás vyšetříme v našem refrakčním centru - tel. XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize  |  Premium member  |  Brno
  • 348 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Lukaši,
Keratokonus může mít vělice rúzné projevy a zpočátku si ho nemusíte uvědomovat. Také další vývoj může být různý - u někoho se choroba nikdy nerozvine do vážných důsledků u jiného pokračuje rychle. At už jakkoliv CCL (CXL je jiná zkratka pro totéž) vám nemůže ublížít a nopak může váš stav na mnoho let stabilizovat. nikdo neví jak dlouoho ta léčba vydrží protože se delá pouze cca 3 roky ale výsledky tříletého sledování jsou vynikající. Pokud je stav pokročilý je vhodné doplnit ještě implantaci stromálních prstenců (ICRS) a v nejpokročilejších stavech se dělá transpaltnace oční rohovky.
Sportovat můžete i s velmi pokročilým keratokonem, také většina zaměstnání se dá provoovat.
Informace ohldně léčby včetně videa najdete na našich stránkách: http://www.neovize.cz/cs/keratokonus-icrs-ccl-19/
Zabývámwe se touto problematickou léta a máme s ní velké zkušenosti

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.

lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Milý Lukaši,mé ceři ve 13letech našli také keratokonus u obou očí,její zrak se zhoršoval.Lékař p.dokt.Stodulka ve Zlíně-GEMINY,jí operoval a zrak se jí zlepšil.Na pravé oko viděla 10% ted 20%----na levé oko 20%ted 95%.U pravého oka,které bylo horší a více postižené jí čeká po zhoršení vidění ještě jedna operace a to transplantace oční rohovky.Neměj strach to zvládneš.Po operaci se ti to zastaví a mužeš vikonávat vše v Tvém životě.Je to dědičná choroba oka,o které se za našich babiček ani nevědělo.Měj se hezky.Silvie
Doktor ve Vašem okolí