Protéza oka - hnis a pálení

Protéza oka - hnis a pálení

pacient  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,mam dve akrylatove protezy praveho oka. jedna byla vetsi tak jsme ji pomoci brusky a lesticky velmi dobre upravili,sedi mi dobre,ale od te doby mam pocit jako bych si spatne vyplachla mydlo z oka nebo mensi palcivost.a zaroven se mi dela zluty sekret. neni to nebezpecne a neuvolnuji se z protezy nejake jedy do ocniho dulku? mam strach aby nedoslo k nejake infekci ? slysela jsem ze se to pak prenasi i na oko druhe.nechci prijit o to posledni.diky za odpoved
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 979 odpovědí
  • 37 Likes
Dobrý den, nejsem si jist, zda jsem to dobře pochopil...tu protézku jste upravili doma? nebo ve spolupráci s odborníkem, který protézu vyráběl?
Pokud sám, tak příčinou hnisu může být dráždění z nedokonale opracovaných okrajů protézky, kdy dochází k trvalému dráždění okolní tkáně. Když by tam byl zánět, tak je třeba ho antibioticky přeléčit - potvrdí oftalmolog. A protézku je třeba profesionálně doupravit. Uvolňování jedu se obávat nemusíte.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
pacient  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,dekuji za odpoved,problem je jiz vyresen. spozdravem tesarova jitka

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Dobrý den, centrum Kukátko můžu jen doporučit. Vřelí přístup a jako jediný mi syna důkladně vyšetřily. Perfektní paní doktorka a sestřičky. Moc hezké prostředí.

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí