I po operaci stále šilhám

I po operaci stále šilhám

Mari  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, je mi 14 let a mám 2 roky po operaci strabismu. Pravidelně docházím do FN v Hradci Králové na kontroly. Tam mi řekli, že dalši operaci nebudou dělat. Po operaci se šilhání zredukovalo, ale po sundání brýlí šilhám opět výrazně. Neexistuje nějaká možnost, jak se šilhání zbavit ? Laserová operace, oční cviky či kontaktní čočky? Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 968 odpovědí
  • 37 Likes
Dobrý den, z této fotky nikdo nedokáže stav posoudit. Důležitější je postavení očí v brýlích. Podle toho se rozhoduje o operačním řešení. Když jsou oči ve správném postavení s brýlemi, tak stejného efektu docílíte s kontaktní čočkou či po operačním odstranění dioptrií. Oční cviky na tento typ šilhání nejsou efektivní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Pavel.P. 28.2.2017
Spokojený/á

V roce 2004 jsem byl paní docentkou reoperován ještě za jejího působení v nemocnici U Svaté Anny. Paní docentka byla jediná lékařka, která si na reoperaci troufla. Díky ní jsou moje oči v jedné rovině. Ten, kdo se musel ... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí