Pseudotumor celebri

Pseudotumor celebri

Bara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den
Nedávno jsem se na vás obracela s dotazem na poruchu videni.Byla jsem podrobena jeste spousty vysetreni a uzavreno na :pseudotumor celebri.Byla jsem po druhe na lumbalni punkci a tam jsem tlak mela v poradku.V pritomnosti beru Diluran 2krat denne a 1krat Kalium Chloratum.Stav se mi zlepsil,ale porad pri vetsi namaze prestavam videt na jedno oko,ale jen v pripade kdyz jdu napr:rychlou chuzi ,stres ,obcas i predklon.Jinak se mi to o dost zlepsilo.Obracim se na vas ,protoze mi pak doktor doporucoval zhubnout.Ptala jsem se ho jestli muzu cvicit a on mi rekl ,ze ano,pak jsem se ptala druhe doktorky a ta mi rekla ,ze muzu ,ale ze nemuzu delat posilovaci cviceni.Chtela bych zacit chodit na zumbu nebo pilates,ale docetla jsem se ,ze je to vysoko frekvencni cviceni,tak nevim jestli muzu nebo ne.Mam strach ,protoze obcas mi staci jen rychla chuze a citim tlak v hlave ,obcas je to ,ale zas v poradku.Tak jestli by jste mi mohli poradit ,co za cviceni bych mohla delat?Nebo mam jen zmenit jidelnicek ?Predem dekuji za odpoved.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 346 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji Vám za dotazy. Pokud chcete zhubnout, což je při diagnose pseudotumoru cerebri vítané, pak bude nejlepší, když se poradíte ve fit centru s příslušnými odborníky na pohybové aktivity a výživu zároveň.
S pozdravem
P. Rozsíval