tězká oční vada

tězká oční vada

Zdvihalová  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Naše dcera se narodila také nedonošená (32. týden). Nyní je jí už 25 let a v posledních 5 letech se jí velmi zhoršil zrak. Základní dg je DMO se spastickou kvadruparezou a ment. post., vysoká krátkozrakost (dříve oboustranně -26,0 D). V roce 2005 prodělala operaci katarakty PO, kde bylo zjištěno odchlípení sítnice - slepota, sekund. glaukom. Po 4 letech následovala aplikace retrobulb. 70% alkoholu s nevalným výsledkem. Zvýšený tlak v oku a přetrvávající bolest, převážně v noci, neustoupily. Současná medikace je 2x Cosopt, 3x Atropin, 5x Flarex. Nyní se musíme rozhodnout, zda-li necháme pobolívající oko vyjmout. Je to zřejmě už jediné řešení, ale jak poznat, že je ten správný čas? Má dlouhodobé užívání těchto kapek vedlejší účinky? Je pravda, že zvýšený oční tlak může mít za následek obdobné problémy, jako vysoký krevní tlak? Prosím, poraďte nám, jsme vděčni za každý odborný názor. Děkujeme Zdvihalovi
Jednoočka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Vážená paní Zdvihalová,
nejsem odborník, takže se nemohu fundovaně vyjádřit ke zdravotním problémům Vaší dcery. Jsem pouze obyčejný člověk, který shodou nešťasných náhod přišel o oko. Podle Vašeho dotazu je to již 5 měsíců a tudíž se za tu dobu mohla stát celá řada věcí. Ráda bych věřila, že je Vaše dcerka v pořádku a že k vyjmutí oka nemuselo dojít. Pokud byste však přesto chtěla vědět, jak se s oční protézkou žije, můžete navštívit web Život bez oka www.zivotbezoka.cz, kde je vše popsáno.
Budu Vám držet palce!! Věřte, že bude líp!
JednoOčka
  • 2 odpovědí
Milá JednoOčko, mnohokrát děkuji za reakci na můj dotaz, který jsem zaslala před více než rokem. V současné době je naše dcera cca 16 měsíců po operaci. Teď už víme, že jsme se rozhodli dobře. Dcera nemá žádné bolesti a je opět veselá. Protézku jsem se naučila vyjímat i vkládat bez problémů. Nejhorší je zodpovědnost za zásadní rozhodnutí, které se týká druhé osoby - vlastního dítěte. Zvláště, když už to v životě nemá jednoduché a ke všem úkonům potřebuje mámu. Ještě jednou děkuju a v podstatě "už je líp". Přeji Vám jen to dobré. Zdvihalová

Reakce na Zdvihalová

Jednoočka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Milá paní Zdvihalová,
těší mě, že jste se ozvala. O to víc mě těší, že je Vaše dcerka v pořádku a nemá již bolesti. Pokud byste se nějakým způsobem chtěla podílet na webu např. Vaším příběhem, radou, postřehem či čímkoliv jiným, budu Vám velice vděčná. Třeba to pomůže zase dalším lidem. Vím, je to citlivé téma, o kterém se moc nemluví, takže nechám na Vás, zda využijete web, mejl na mě (jednoocka79@seznam.cz) a nebo nic z toho.
Přeji Vám vše dobré!
JednoOčka

Reakce na Jednoočka

• 2 odpovědí
Milá JednoOčko, děkuji za odpověď. Určitě se ozvu, jen posbírám trochu odvahy. Nikdy nezapomenu, jak jsme s manželem denně řešili tento problém. Byla to ohromná zodpovědnost za tehdy 25 leté děvče, které je přes svůj ohromný handicap veselé, společenské, vitální, úžasné svoji povahou. A to děvče s psychickou retardací jednoho dne řekne, že už své oko nechce a je rozhodnuto. V tu chvíli jsme si uvědomili, že hranice bolesti je na svém vrcholu. Od té doby ani jednou nikdo z nás nezapochyboval o tomto rozhodnutí. Děkuji za kontakt a přikládám svůj zdvihal5@seznam.cz. Krásný den Zdvihalová
voryyy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, dcera ma vrozenou očni vadu..nemá vyvinute očni nervy v oku tudiž na něj nevidi,,jezdíme do Motole a bylo nám řečeno že s touto oční vadou nejde nic dělat..proto se obracím na vas, zda nevíte o nějakem zpusobu kterým by to šlo spravit..klidě v i cizině..děkuji za všechny odpovědi..