Častá nemocnost 4-letého syna

Častá nemocnost 4-letého syna

askalibami  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
máme 4letého syna, který je často nemocný.V roce 2010 opakované anginy(ve výtěru vždy vyšel streptokok), střídané bronchitidou 5x ATB,imunolog doporučil tonsilektomii,pediatr zase nedoporučuje(už nevím komu věřit),byla odebírána i buněčná imunita, vše bylo v normě, alergie negativní, nyní léčen týden před vánoci se zánětem spojivek, kvasinkovou infekcí v ústech a následně poslechově diagnostikovanou Bronchopneumonií.Nyní týden po dobrání ATB Klacid, opět hnisavý výtok s očí.Jsem už úplně zoufalá,neustále jsem na OČR,a ztoho mě sužují problémy vznikající v práci,bojím se často nasazovaných ATB, i toho,jestli zatím vším, není nějaké závažnější onemocnění.Ráda bych udělala něco pro zlepšní stavu, mého syna a tudíž prosím o radu.Děkuji
LENTE s.r.o.  |  Basic member  |  Plzeň, Praha
  • 112 odpovědí
Dobrý den,
abych Vám mohl dobře poradit, bude nutné objevit se u nás na konzultsaci. S pozdravem, dr. Pavelec, tel XXXXXXXXX.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, kromě vyšetření, které doporučuje pan doktor, se zkuste také zamyslet nad psychikou vašeho syna a jeho trápeními. Děti (a nejen děti) reagují nemocemi zvláště na neláskyplnné, konfliktní rodinné prostředí, špatné mezilidské vztahy, nepřítomnost či nevšímavost pečující osoby, ale také příchod sourozence, obtíže ve školním kolektivu apod. V případě, že něco takového vystopujete, obraťte se na rodinného terapeuta nebo etikoterapeuta a situaci urychleně řešte. Časté podávání antibiotik je cesta do pekel, kvasinky v ústech jsou důsledek, pravděpodobně bude mít velmi narušenou střevní mikroflóru, což jeho imunitě též nepřidá. Dávejte mu zdravou stravu, kyselé zelí, případně zelené potraviny (Chlorella, mladý ječmen), hodně se mu věnujte. Můžete také využít služby zkušeného homeopata. Přeji Vám, ať problém úspěšně vyřešíte.
Janča66  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
na zregenerování a posílení celkové imunity se mi osvědčila hlíva ústřičná a pro děti je přímo hlíva ústřičná miceky, to se cucá tobolka denně a moje děti to udržuje zdravé a bez potíží..

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí