Nedomykavost hlasivek

Nedomykavost hlasivek

Marlenka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Prosila bych o radu.Před 3 týdny jsem byla na fibroskopickém vyšetření žaludku.Asi 3 dny po tomto vyšetření jsem měla tak trochu podrážděný krk,zejména při polykání.Ovšem pak se přidal chrapot a nemohla jsem skoro vůbec promluvit,jen jsem "sípala".Došla jsem si tedy na krční,kde mi lékař prohlédl přístrojem krk a zjistil,že mám zánět hrtanu a velký otok hlasivek.Na zánět přepdepsal antibiotika a na otok hlasivek doporučil klid-nemluvit,a také nějaké tablety na snížení otoku.Dnes jsem byla u krčního lékaře na kontrole,tak zánět v krku po antibiotikách přešel, ale chrapot zůstal, i když je o trochu menší.Dle lékaře mám prý po viroze nedomykavost hlasivek,otok je trochu menší než při prvním vyšetření.Mám prý přijít znovu na kontrolu za měsíc,do té doby nemám moc hlas namáhat,snažit se sice mluvit, ale ne silou a prý nešeptat,to hlasivky ještě více namáhá.V případě že by nedošlo k zlepšení,připadal by prý v úvahu chirurgický zákrok.Prosím Vás proto o radu,co bych měla dělat, aby se mi nedomykavost zlepšila,mohla zase normálně mluvit.Děkuji za odpověd.Majka
MUDr. Ladislav Vojta  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Sušice
  • 128 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, může být způsoben podrážděním endoskopem či refluxem žal. šťav
při vyšetření žaludku, je to otázka 1 měsíce a vše se upraví.
S pozdravem dr. vojta
Marlenka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Pane doktore,děkuji Vám za Vaši odpověd na můj dotaz a přeji hezký den.Majka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí