Oboustranný otok hlasivek po operaci

Oboustranný otok hlasivek po operaci

nensy12345  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den v listopadu jsem byla v Mostecké nemocnici na operaci oboustraného otoku hlasivek nyní pořád chraptím a je to ještě horší než to bylo před tím při druhé kontrole zhruba před měsícem mi vyšetření místním lékařem doslova vyrazilo dech bylo mi řečeno buďte ráda že nemáte rakovinu levá hlasivka je hrbolatá a pravá oteklá zřejmě vám to zůstane nashledanou a objednejte se u foniatra což jsem učinila ale žádná další kontrola ani jiné vyšetření mi doporučeno nebylo sice hlas ke svému povolání nepotřebuji ale hraji na kytaru a ráda si zazpívám což teď vůbec nepřichází v úvahu dá se toto poškození ještě nějakým způsobem napravit?je mi 48let a rozhodně bych ještě někdy normálně mluvila děkuji Tomišová Zlata
MUDr. Ladislav Vojta  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Sušice
  • 128 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, rád Vás vyšetřím a navrhnu terapeutický postup.
s pozdravem dr.vojta
parodie7  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 6 odpovědí
Milá,zlatá.
Musím se přiklonit k lékařské odpovědi,že buďte ráda,že nemáte rakovinu a že jste na tom aspoň takto.Byl jsem v podobné situaci,kdy mně byl zjištěn na hlasivce drsnější povrch,který zapříčiňoval zhoršený,jakoby sípavý hlas.Nebral jsem to vážně a později pře kontrolní mikrolaryngoskopii mně byly zjištěna rakovina.Život mně zachránili jen totálním odstraněním celého hrtanu.Co bych za to dal,kdybych byl ve Vší situaci a mohl dnes mluvit . Dnes jsem laryngetomovaný a závidím všem,kteří mohou používat hlasivky.Moc jsem Vám tedy nepomohl,ale alespoň víte,že jsou i občané,kteří jsou na tom s artikulací mnohem hůř než Vy.Přeji,aby se Vám to přecejen rychle zlepšilo.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí