Ztráta hlasu -trvání a následky

Ztráta hlasu -trvání a následky

petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,před 5 dny jsem začala hrozně kašlat bez předchozího nachlazení,vykašlávala jsem hnědý hlen i částečky krve, spouštěla se mi krev z nosu,pálí mne oči (pocit řezání jakoby písek v očích) a bolí mne hlava.Ke kašli se přidal sípavý chrapot, který včera vyústil do ztráty hlasu.Nyní se mi občas povede vyloudit jakýsi zvuk jakoby z hloubi krku. Mám antibiotika a antihistaminika. I tak stále přetrvávají záchvaty kašle.Zatím jsem jen v péči obv.lékaře.Zajímalo by mne, jak dlouho může tato ztráta hlasu trvat,aby nešlo již o závažný stav a mohu-li sama nějak přispět k rychlejší rekonvalescenci.Může mít tento stav za následek třeba změnu zabarvení hlasu nebo jinou komplikaci? Děkuji za odpověď
mirsi  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,doufám že je již vše v pořádku a žádné komplikace se neobjevili.Určitě je lepší dbát zvýšené opatrnosti a je li toto delší jak 3 týdny navštivte URL.Přes tyto problémy by se měl hlas opět vrátit do 14dnů.Dejte vědět jak vše dopadlo držím palce.mireq
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. už dva dny nemůžu mluvit nebo jen s většími problémy. V krku mě ovšem nebolí. Co by jste mi doporučila?
MUDr. Marcela Hrdinová-Turoňová  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Karviná
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
akutní změna (ztráta) hlasu bývá spojena s hlasovým přetížením, nebo infekcí dýchacích cest. Doporučila bych Vám v první fázi Bioparox inhalační sprej-volně prodejný v lékarně, šumivé Calcium , hlasový klid (nemluvit) a pokud nedojde ke zlepšení, určitě navštívit ORL lékaře.
Přeji brzké uzdravení
Dr Turoňová

Reakce na MUDr. Marcela Hrdinová-Turoňová

Anda25  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní doktorko Hrdinová,

obracím se na Vás s tímto problémem:
Dne 6.12.2012 jsem dostala hnisavou angínu a dostala jsem antibiotika a přestala jsem mluvit,ztratila jsem hlas a od té doby do dneška jen sípám. Asi 20.12. jsem byla poslána na ORL u nás, paní doktorka mi nařídila hlasový klid, Vincentku pít i inhalovat. Mezi svátky jsem byla na kontrole a opět hlasový klid a Vincentka. Po novém roce jsem dostala další antibiotika, hlasový klid a Vincetka. Stále nemluvím a asi před 4 dny jako by mi v krku něco vyrostlo, nemůžu pořádně polykat, jen nadavuji, tak jsem dnes byla znovu na ORL, paní doktorka mě poslala na štítnou žlázu - to bylo v pořádku, zítra jdu na laringoskopii. V krku cítím takové pálení, ale paní doktorka říká, že tam žádný zánět není a já už z toho začínám být docela nervozní, protože se živím jako telefonní operátor a bojím se, aby se mi vrátil hlas a já mohla mluvit.
Děkuji za odpověď

Reakce na Anda25

MUDr. Marcela Hrdinová-Turoňová  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Karviná
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
v prvních dnech letošního roku, mne navštěvovalo v ORL ordinaci pár pacientů s obdobnými příznaky, jaké uvádíte Vy. Těžko hodnoti Váš stav bez vyšetření, ale domnívám se, že neprve jste prodělala bakteriální infekci, na kterou byla nasazena antibiotika a pak následně virové onemocnění. nevím, zda byly prováděny nějaké výtěry, odběry krve apod. Popisovné příznaky se mi jeví jako prodělaná virová laryngitida a tracheitida (zánět hrtanu a průdušnice) s následným vznikem "reakce" hlasivek. V těchto případech, pokud již nejsou indikovaná antibiotika, je vhodná inhalační terapie, hlasový klid,antihistaminika , domácí zvlhčování prostředí, dostatek tekutin, v případě nezlepšení potíží bych určitě doporučovala vyšetření foniatra.
Přeji brzké uzdravení Dr Turoňová
Verča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, od včera tak zhruba od 18 hodiny, mám ztráty hlasu. Pak jsem se to snažila rozmluvit, a začala jsem chraptit. Potom sem zase ztratila hlas. Mám teplotu zvýšenou (37,2) a trochu pokašlávám. Poraďte,jestli mám zajít za místní doktorkou? Nebo se mám z toho vyléčit sama? Děkuji předem za odpověď. (PS: Je mi 13let)
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den ma cera ma 12 let a stratila hlas jenom slabe hrapti bili sme sni na visetreni a nic ji nenasli vkrku je uplne zdrava a us to trva dva mnesice sme stoho nestasny prosim poradte nam dekuji petr josko tel.731312048
lincoln  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám týden teploty nejhorší byla 39,4 mám rýmu bolí mě v krku a už jsou to dva dny co jsem ztratila hlas a nevydám ani hlásku, ale záchvaty kašle jsou nahlas. Tři dny beru antibiotika, hlas jsem ztratila až po nasazení antibiotik. Prosím o radu. Předem děkuji.
maarty14  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Vím že se sem toto téma asi moc nehodí,za to se předem omlouvám,ale nevím,kde jinde se svěřit,nebo kde jinde by mi mohli poradit co mám dělat.Jsem strašně zoufalý.Je mi 17 let a pořád mutuju.už od 6.třídy.Strašně mi to strpčuje a komplikuje život.Nemůžu si s nikým povídat,protože mě není skoro vůbec slyšet,jak mluvím potichu.Mě to nejde nahlas.Stávám se středem pozornosti,bohužel v tom horším slova smyslu - posmívají se mi,dělají si ze mě srandy.Stydím se mluvit už i před kamarády.někdy mám hlas v dobré kondici že se s ním dá docela mluvit,ale to je málokdy.většinou - to mám ted' - mám hlas jak holka,strašně chraptím,mluvím strašně potichu a nemůžu s tím nic udělat.Není mě slyšet skoro ani v tiché domácnosti.Já už nevím co mám dělat,ale řekl bych že 17 ti už bych to měl mít za sebou.Nevíte prosím nějakou radu? cokoliv.Co mám dělat? Nebo za kým mám jít? děkuji předem za odpověd'.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí