Rinosinusitis chronica

Rinosinusitis chronica

Elinecka
Elinecka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o Váš názor.
V loni v listopadu jsem dostala ošklivý zánět nosohltanu a silně mi zalehlo levé ucho. Atb. Amoksiklan nezabrali, následně Avamys, Vincentka / nyní měsíc změněno na Nasonex), tympano zpočátku B, teď C na obouch uších. Dříve nos průchodný, nyní se ucpává. Dg. rinosinusitis chronica, catarrus tubotympanalis bilat - dysfunctio.
Prosím o váš názor, zda je možná i jiná léčba , než následně ventilační trubičky, které mě zřejmě dle doktora čekají. Děkuji předem za odpověď
Houdková Šárka
MUDr. Václav Pavelec Ph.D.  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Plzeň, Praha
  • 37 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
velmi rád pomohu. Doporučuji endoskopické vyšetření a následně plasmovou tuboplastiku. Tím se dá často operaci dle Armstronga vyhnout.
S úctou
dr. Pavelec
t: XXXXXXXXX
MUDr. Ladislav Vojta  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Sušice
  • 128 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, pokud se tympano křivky změnily z B na C , není třeba ventilační
trubičky dávat. Zdrojem problému je ucpaný nos, jenž se dá léčit různými způsoby.
jsem k dispozici Vám pomoci.
S pozdravem dr.vojta
Elinecka
Elinecka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pane doktore,

děkuji Vám za Vaši reagci na můj mail. Ano, já už vím, že můj problém je v ucpaném nose. Přestože většinou normálně nosem mohu dýchat, je to někde vzadu, zřejmě otok.Pokud ležím na boku, zaléhá mi nosní dírka na této straně a naopak. Občas ucho mírně povolí, druhý den zase zalehne, jako na houpačce. Je to skoro už půl roku a pořádně nic nezabralo. Nasonex beru už 3 týdny a nevidím zlepšení. Nyní jsem na alergo dostala k Nasonexu ještě Xadox. Nevím, jestli by na místě nebyla kultivace a stěry, jinak rengeny dutin vpořádku. I když jsem alergická na psí srst ( psa doma nemám) , jen moje dcera ho má na chodbě, přes kterou chodím. Měli jsme 16 let psa a nikdy jsem takovou reakci na něj neměla. Naznačte mi prosím , jaký léčebný postup by byl vhodný, jsem sice z Kolína, ale ochotná dojet kamkoli, kdyby to bylo ku prospěchu věci. Omlouvám se za obšírnější mail, jen jsem chtěla popsat podrobněji můj problém. Za odpověď předem děkuji. Houdková Š.

Reakce na Elinecka

MUDr. Ladislav Vojta  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Sušice
  • 128 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, vzhledem k tomu , že jste hezky popsala, všechny tzv. konzervativní metody léčby, řešením pro Vás vidím v provedení chir. zákroku na dol. skořepách.
Tato zvětšená sliznice se odstraní nejkvalitněji endoskopickou mukotomií. Rád tento zákrok provedu. S pozdravem dr. vojta

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí