Bolest kořene jazyka po tonzilektomii

Bolest kořene jazyka po tonzilektomii

strixi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den. Měla jsem chronickou anginu. Během posledního roku mi vystřídali minimálně 12 antibiotik. Můj ORL lékař a praktický lékař se po domluvě přiklonili k tonzilektomii.
Na operaci jsem byla 18.2.2016. Byla provedena v endotracheální anestezii kauterem.

První dva dny byly v pohodě. Bolest bych hodnotila asi 2 - 3 stupeň.
Třetí a čtvrtý den to začalo být horší s polykáním a hlavně s jídlem. Bolesti při jídle bych hodnotila stupněm 6.
Pátý den přetrvávaly bolesti při jídle, polykání bylo již lepší a byla jsem z nemocnice propuštěna.

Dnes je šestý den. Polykání je zase o něco lepší (stupeň bolesti asi 2). Ale s jídlem je to čím dál tím horší. Při jídle mě nebolí rány po mandlích, ale neuvěřitelně mě bolí kořen jazyka (bolest asi 7) a od prvního dne mám jakoby necitlivou špičku jazyka. Pořád špatně vyslovuji. Lékaři v nemocnici jsem to při propouštění říkala a jeho reakcí bylo že to je způsobeno intubací a že to odezní.

Užívám od bolesti Novalgin a Zaldiar a na otok Aescin-Teva. Kloktám heřmánkový výluh.

Chci se zeptat jestli je takový průběh normální a jestli mé bolesti kořene jazyka a mrtvou špičku jazyka opravdu mohla způsobit intubace, popřípadě jak dlouho ještě může trvat zhojení.

Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 6.5.2019
Spokojený/á

5lety syn,operace krčních mandlí, leželi jsme na odd.orl,moc hodné a ochotné sestřičky,lékaři, celý personál.operace proběhla výborně.moooc dekujeme

1 Like  
HOLUB O. 5.2.2018
Spokojený/á

Paní doktorka je velice příjemná osoba. Je to jedna z mála doktorů kterou pacienti neotravují. Ke své práci přistupuje velmi zodpovědně. Operace pod jejím vedením dopadla úspěšně. Pooperační období bylo bez komplikací. M... Více 

Doktor ve Vašem okolí