Co je po tonzilektomii normální?

Co je po tonzilektomii normální?

Marie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 20 let, včera jsem se vrátila z nemocnice po tonzilektomii, hospitalizovaná jsem byla ještě 3dny po zákroku, dnes mám pocit při mluvení nebo úsměvu jakéhosi loupání v ráně, mám pocit zvláštní nasládlé pachuti v puse a když jsem si dala banánové mléko, měla jsem pocit jako kdyz nalijete vodu do otevřené rány. Štípalo to a měla jsem pocit, jako by mi krk zevnitř natekl. S takovou intenzitou se mi to při jiném jídle neděje. Na ráně mám jakýsi bílý povlak. S vykašláváním krve problém nemám. Jen trochu s hlenem, který mám pocit, mi v krku zůstává. Nikde jsem nenašla moc informací o těchto "kompllikacích po operaci", tak snad mi budete umět poradit. Velmi Vám děkuji.
MUDr. Ladislav Vojta  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Sušice
  • 128 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den, tyto projevy patří k normálnímu procesu hojení, hlavně se nesnažte povlaky z lůžek odlučovat, opatrně i při čištění zubů, klid na lůžku.
S pozdravem dr.vojta
Marie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď,
Marie

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 6.5.2019
Spokojený/á

5lety syn,operace krčních mandlí, leželi jsme na odd.orl,moc hodné a ochotné sestřičky,lékaři, celý personál.operace proběhla výborně.moooc dekujeme

1 Like  
HOLUB O. 5.2.2018
Spokojený/á

Paní doktorka je velice příjemná osoba. Je to jedna z mála doktorů kterou pacienti neotravují. Ke své práci přistupuje velmi zodpovědně. Operace pod jejím vedením dopadla úspěšně. Pooperační období bylo bez komplikací. M... Více 

Doktor ve Vašem okolí