JAK BOJOVAT S JARNÍ ÚNAVOU?

Přestože nás jarní počasí a probouzející se příroda neskutečně okouzlují, má jaro i svou stinnou stránku. Často nás sužuje únava, špatná nálada, vyčerpanost a oslabená imunita.

Důvod je jednoduchý: po dlouhotrvající zimě provázené nedostatkem slunečního světla organizmus postrádá energii a pokud byla zima, stejně jako ta letošní, plná výkyvů počasí, nezvykle vysokých teplot a provází ji vleklé virózy, epidemie chřipek a nachlazení, bývá organizmus vyčerpaný. K tomu se přidávají i další faktory – strava v tomto období není tak bohatá na vitaminy a mnohem méně než v jiném ročním období sportujeme. Naše kondice a přirozená odolnost se zhoršuje a tělo s oslabenou imunitou se nedokáže bránit ani malému útoku nemoci.

Ohroženi jsou zejména děti a senioři, ale také ti, kteří jsou vystaveni velké fyzické námaze, psychickému napětí a stresu, neboť tělo v takových situacích dostává „pěkně zabrat“ a obranyschopnost klesá. Ale i s tím se dá něco dělat – vsaďte na pestrou stravu, správný pitný režim, spánek, dostatek pohybu a také na sílu přírodních enzymů.

Strava plná vitaminů

Účinná je pestrá strava s vysokým obsahem vitaminů a minerálních látek. Na jaře si dopřávejte hlavně sezonní druhy zeleniny – ředkvičky, jarní cibulku a pažitku, vhodné jsou také bylinky např. řeřicha, kterou můžete jednoduše vypěstovat v mističce za oknem nebo naklíčená semena munga, čočky a cizrny. Do pitného režimu zařaďte čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, vodu s citronem a zelený čaj.

strawberries wobenzym

Pohyb

Chladné období roku a nevlídné počasí často berou chuť trávit čas venku, a tak během zimy spíš lenošíme. Pohyb však ovlivňuje nejen psychickou pohodu, ale právě také imunitu. Takže teď už žádné výmluvy, začněte třeba jen pravidelnými procházkami. Chůze je totiž skvělá pohybová aktivita, jejíž účinky vás překvapí – zpevníte tělo, posílíte kosti i srdce, získáte novou energii a s vyšším tempem chůze i zhubnete. A díky pohybu a získaným endorfinům bude svět hned o něco veselejší.

Osvědčený recept

V tomto období nepodceňujte ani spánek. Je to ohromný pomocník a velký kouzelník, který zaručeně dodává energii a napomáhá celkové regeneraci. Obranyschopnost a celkovou odolnost ovlivňují i další velmi důležité látky – enzymy. V lidském těle se podílejí na řadě biochemických procesů a některé výrazně ovlivňují fungování imunity. V předjaří, jich však v organizmu nemusí být dostatek, a tak se vyplatí dodávat je do těla zvnějšku prostřednictvím tabletek enzymových léků. Díky komplexnímu působení dokáží enzymy nejen posílit imunitu, ale i zlepšit průběh nemoci, zkrátit dobu léčby a zabránit opakovanému vzniku onemocnění.

Tajemství enzymů

Enzymy jsou úzce zaměření specialisté, kteří hrají v našem těle důležitou roli. Každý působí určitým způsobem, avšak jen některé enzymy lze využít v léčbě. Díky dlouhodobým vědeckým výzkumům bylo zjištěno, že fungování imunitního systému ovlivňují pouze tzv. proteolytické enzymy. Na rozdíl od jiných léků nezasahují proti projevům určitého onemocnění, ale přímo mobilizují imunitní systém a udržují ho v rovnováze. S jejich přispěním se nastartují potřebné obranné mechanizmy v těle a organizmus se s nemocí nebo její hrozbou dokáže vypořádat sám.

Účinnou kombinaci přírodních enzymů obsahuje lék Wobenzym. Ve světě jej lidé užívají už déle než 50 let a jeho účinnost je prokázána řadou kontrolovaných klinických studií. Také v České republice ho, už 25 let, každý rok užívá více než 200 tisíc lidí, přičemž někteří i opakovaně. Zhruba třetina lidí užívá Wobenzym na posílení imunity, a to i na jaře, neboť jim navíc pomáhá vypořádat se s vyčerpaností a celkovou fyzickou i psychickou nepohodou.

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

Více informací k možnostem enzymatické léčby při léčbě chřipky naleznete zde.

Aktualizováno: 12.5.2017

Diskuze k tématu