Poranění rotátorové manžety

Poranění rotátorové manžety

YvetK.  |  návštěvník
Dobrý den, před 14-ti dny jsem se na horolezecké umělé stěně (za účelem, abych nespadla) zachytila pouze jednou rukou a celou svou vahou jsem se zhoupla, po té se opět vyškrábala nahoru. Po dvou dnech jsem nemohla zvednou ruku, ani s ní otočit. Bolesti byli největší v noci a po 10-ti dnech nepřestávaly, i když pohyblivost ramene byla větší. Po návštěvě lékaře mi byla diagnostikovaná lehce natržená rotátorová manžeta, lékař mi píchnul obstřik a nařídil klid. Bohužel po injekci žádná úleva nepřišla, naopak mám pocit, že mne rameno bolí více než před tím. Bolest mi "vystřeluje" i do loktu, cítím ve svalech bušení srdce a mám pocit "napuchnutí" a slabosti v ruce - po chvilce minimálního pohybu se ruka rozbolí. Chtěla bych se zeptat - jedná se zkrátka o proces hojení a bolest po nějaké době přestane? Dle mého lékaře měla přestat do tří dnů, klid mi nařídil na 14 dnů. Je mi 22 let a nikdy jsem podobné zranění neměla. Děkuji za odpověď. Klusoňová
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

Na urychlení hojení a úlevu od bolestí Vám mohu vřele doporučit aplikaci fokusované rázové vlny, která urychluje hojení tkání, zlepšuje prokrvení, tok lymfy, zmírňuje bolesti..Doplnit aplikací kineziotapingu a po zahojení fyzioterapie. Obstřiky moc nezabírají naopak proces hojení zpomalují.

Přeji brzké zotavení

FYZIOklinika

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí