Tenisový loket vs. artroza lokte

Tenisový loket vs. artroza lokte

Maru  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, může být zaměněn tenisový loket s loktem postiženým artrózou? Děkuji M.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 417 odpovědí
  • 84 Likes
Proč by nemohl. Všechno záleží kdo s jakými zkušenostmi stav hodnotí a kolik času tomu věnuje. Medicína není exaktní věda. Z informací od pacienta , lokálního nálezu a pomocných vyšetření se dělá diagnóza. Navíc platí: Co doktor to názor. Takže tak,.
Maru  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď. Jedná se mi o toto, že tak nějak celkově mám tělo v rozkladu. 1 koleno mám po třech operacích a je v něm už artroza 3. stupně, druhé koleno je po 1 operaci a je malinko na tom lépe, zatím se nechává být, protože je lékař zaměřený na to horší. A pak tu mám ten svůj loket, který mě zlobí od podzimu r. 2017. Byl aplikován obstřik a na 3. týdny dán do sádry (u jiného doktora, než je můj ortoped na koleno, protože to bylo velmi akutní - neudržela jsem už nic v ruce) a když bolest pokračovala, tak jsem s tím otravovala svého ortopeda a ten bez vyšetření mi dal do lokte obstřik - podzim 2018, to pomohlo cca na 3 měsíce. Momentálně jsem doma po té 3. operaci kolene a bolí mě víc loket, než koleno i když nic nedělám. V lokti začalo při narovnání ruky křupat a bolest se přesouvá do špišky lokte a má pulzní a pálivý charakter. Začíná mě to budit v noci, kdy musím tu ruku natáhnout, anebo naopak pokrčit a to si navíc musím pomoci rukou druhou. Jsem z toho celá dost otrávená, protože asi dokud mi ta ruka neupadne, tak si toho nebude nikdo všímat. A navíc je mi divné, že mě bolí 3 větší klouby v těle. Obvodní lékař mi řekl, že to prostě tak je a jiné to nebude, že musím si vzít prášek na bolest. Je mi 43 let, zhubla jsem 20kg (podotýkám pod vedením doktora), zkusila jsem masáže, cvičení a nic nepomáhá, v podstatě nevím jak moc mám svého ortopeda otravovat, nebo jestli se mám obrátit na někoho jiného), nebo co pro to ještě mám víc udělat. Děkuji za odpověď. Maru

Reakce na Maru

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 417 odpovědí
  • 84 Likes
Je potřeba odstranit myofasciální ( změny v měkkých tkáních ) změny v oblasti svalů předloktí a ošetřit loket samotný . Koukněte na XXXXXXXXXXXXX. Tam najdete informace, co se s tím dá udělat . Případně můžeme prokonzultovat online . Viz XXXXXXXXXXXXX/objednat/
Opichovat loket kortikoidy dokola nic neřeší.