Manuální Fyzioterapeutická Korekce - MFK

Vychází z tradičních osvědčených vyšetřovacích (zejména svalový test) a terapeutických postupů, které přizpůsobuje okamžitému stavu pohybového systému klienta a s využitím informačních technologií propojuje v jeden ucelený systém. Fyzioterapie umožňující vizualizaci pohybových potíží člověka prostřednictvím počítačového systému MFK.

IMG 5584 MFK

Prakticky řečeno - zkušený fyzioterapeut spojuje své síly s dokonalým počítačovým softwarem a společně tak dokáží posoudit stav vašeho svalového, kloubního, ale i cévního a vnitřního systému a hlavně upozornit na možné souvislosti.

Jak probíhá MFK?

 • Vstupní pohovor – anamnéza

Nejdříve probíhá vstupní pohovor, kdy terapeut zaznamenává výskyt zlomenin kostí, lokalizace jizev na kůži, bolestivé obtíže svalů, kloubů, křečí apod.

 • Vyšetření svalového systému

Po vstupním pohovoru provádí terapeut, jako při každé další návštěvě klienta, vyšetření hodnotící aktivaci svalů, tedy svalový test. Konkrétní změnu proti normě zaznamená do počítače.

 • Diagnostika

Fyzioterapeut zhodnotí vizualizované výsledky vyšetření (diagnostické mapy tělních systémů) a vysvětlí  příčiny a následky nerovnováhy a bolesti svalů, kloubů a páteře. Laicky řečeno, pacient může na monitoru vidět svá nejbolavější místa znázorněná jako červené mapy na těle.

 • Terapie

Na základě výsledků vyšetření je zvolena vhodná terapeutická metoda. Většinou jde o velice účinnou stimulaci neurolymfatických bodů, reflexní terapie, mobilizace kloubů, masáž svalů nebo cvičení.

 • Kontrola

Po každé ukončené terapii provádí fyzioterapeut kontrolu svalového testu těch vyšetřovacích poloh, které byly na začátku terapie v chybě.  Na monitoru se objeví stejná postava, ale červené mapy mizí a nebo jejich temné barvy přecházejí do světlých na znamení toho, že svaly jsou opět v rovnováze. Klient a terapeut tak získávají přehled o účinnosti zvolené terapie.

IMG 5616 MFK IV.

Proč vyzkoušet metodu MFK?

 

 1. Protože pocítíte rychlou úlevu od bolesti

 2. Protože vám odborník pomůže objektivně odhalit příčinu bolestí

 3. Protože porozumíte souvislostem vzniklých obtíží

 4. Protože máte nyní jasno, která oblast vašeho těla je riziková a zranitelnější

 5. Protože prokazatelně dochází ke zkrácení léčebné doby

 6. Protože budete fyzicky a psychicky velmi spokojeni


Autorem článkku je ORP CENTRUM.

Publikováno: 5.10.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Manuální Fyzioterapeutická Korekce - MFK

Doktor ve Vašem okolí