
Prakticky řečeno - zkušený fyzioterapeut spojuje své síly s dokonalým počítačovým softwarem a společně tak dokáží posoudit stav vašeho svalového, kloubního, ale i cévního a vnitřního systému a hlavně upozornit na možné souvislosti.
Jak probíhá MFK?
- Vstupní pohovor – anamnéza
Nejdříve probíhá vstupní pohovor, kdy terapeut zaznamenává výskyt zlomenin kostí, lokalizace jizev na kůži, bolestivé obtíže svalů, kloubů, křečí apod.
- Vyšetření svalového systému
Po vstupním pohovoru provádí terapeut, jako při každé další návštěvě klienta, vyšetření hodnotící aktivaci svalů, tedy svalový test. Konkrétní změnu proti normě zaznamená do počítače.
- Diagnostika
Fyzioterapeut zhodnotí vizualizované výsledky vyšetření (diagnostické mapy tělních systémů) a vysvětlí příčiny a následky nerovnováhy a bolesti svalů, kloubů a páteře. Laicky řečeno, pacient může na monitoru vidět svá nejbolavější místa znázorněná jako červené mapy na těle.
- Terapie
Na základě výsledků vyšetření je zvolena vhodná terapeutická metoda. Většinou jde o velice účinnou stimulaci neurolymfatických bodů, reflexní terapie, mobilizace kloubů, masáž svalů nebo cvičení.
-
Kontrola
Po každé ukončené terapii provádí fyzioterapeut kontrolu svalového testu těch vyšetřovacích poloh, které byly na začátku terapie v chybě. Na monitoru se objeví stejná postava, ale červené mapy mizí a nebo jejich temné barvy přecházejí do světlých na znamení toho, že svaly jsou opět v rovnováze. Klient a terapeut tak získávají přehled o účinnosti zvolené terapie.

Proč vyzkoušet metodu MFK?
-
Protože pocítíte rychlou úlevu od bolesti
-
Protože vám odborník pomůže objektivně odhalit příčinu bolestí
-
Protože porozumíte souvislostem vzniklých obtíží
-
Protože máte nyní jasno, která oblast vašeho těla je riziková a zranitelnější
-
Protože prokazatelně dochází ke zkrácení léčebné doby
-
Protože budete fyzicky a psychicky velmi spokojeni
Autorem článkku je ORP CENTRUM.
Publikováno: 5.10.2010