Diagnostika astmatu u dětí

Diagnostika astmatu u dětí

Tereza07  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byli jsme s dětma na alergologii, pro časté rýmy a občasný kašel + ekzém, který se nám jakštakš daří zvládat(nastoupili jsme první rok do školky, ORL bylo v pořádku), paní doktorka děti poslechla, podívala se do krku, provedla spirometrii, udělali se kožní testy (ty byly negativ.) a ihned nám nasadila spreje Ecobec a Ecosal, diagnostikovala Astma bronchiale. Je mi divné proč hned mám dětem dávat tyto spreje, netrpí žádnou dušností ani se nezadýchávají při sportu(to jsem minimálně 2x opakovala),náš problém jsou hlavně časté rýmy a z toho následuje vlhký kašel. Děkuji mockrát za odpověď. Jana.
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 74 odpovědí
Máte typické "školkové děti", tzn. velmi časté infekty horních cest dýchacích. Zlepšení jejich obranyschopnosti je možné. Napište mi přímo na muj mail XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Fildán, Brno
aneta  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
dobry den mam dotaz,doktor mi sice se mi snazil vysvetlit ale je toho dost apulku veci si nepamatuju,muj 1,5 roku stary syn,tedkon vlete mel campylobakter,nasledne hyponatremii,zvracel a vdechl zvratky do plic zacal se dusit,po odsati ho odintubovali a rozjel se mu na plicich zanet a naky bakterie,pak nas pustily domu ,3 tydn byl zdravy,a potom nastidnul a zacal byt dusny a opet se mu rozjel zanet na plicich,davali mu spustu leku,opiaty,antibiotika..tedkon ma plice uz v poradku ale pak ho trapil zanet hrtanu..a da se rict ze 2 mesice kasle..jednou za den si zakasle,vetsinou na vecir,a fut se mu vkrku tvori hleny,dneska sme byli na testech ma nizsi hladinu IGA 0,26 ,IGE 56,zvysene IGM 0,97,ekp 18,1,mirne zvysene,igg 4,4.....nelze vyloucit rozvoj bronchi.astmatu...to ze je na neco alergicky je asi jasny,je alergicky na svetsky,asi toho bude vic,chci se zeptat co si o tom myslite jestli se mu prokazou dalsi alergie jestli to astma je zakonite dany...pripadne co doporucujete...predem dekuji za odpoved

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 28.5.2018
Spokojený/á

Velmi spokojena

Doktor ve Vašem okolí