Astma-léčba nezabírá

Astma-léčba nezabírá

Jitka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den.
Mám 11 letého syna,kterému zjistili před 2 měsíci astma. Syn hraje hokej a byl pořád unavený. Podstoupili jsme veškerá vyšetření ( krev, kardiochirurgické vyšetření i při zátěži). Vše měl vpořádku. Paní doktorka nás poslala i na alergologii odtud nás paní doktorka poslala na Broncho.vyš. a tam mu právě astma zjistili. Dostali jsme Turbuhaler 200, 1 ráno a jednou před tréninkem. Před tím měl ještě na zkoušku Ventolin 2 vdechy před zátěží. Zdá se mi,ale že je to horší než když léky neužíval. Teď myslím tedy při hokeji. Při každém střídání je úplně bílý a zadýchaný. Čím to tedy je? Myslela jsem,že když dostaneme léky tak,že se mu alespoň trochu uleví a nebude tak unavený.Můžete nám poradit?
Děkuji Jitka
MUDr. Michaela Ferancová  |  Basic member  |  Dětské lékařství  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý den, butete muset navštívit Vašeho alergologa a vše s ním podrobně probrat. Vašemu synovi pak lékař nastaví lečbu tak, aby mu vyhovovala. Vyžaduje to více návštěv a posouzení dalšího postupu na základě reakcí pacienta na danou terapi. Léčba je individuální. Je také potřeba zvážit jestli je pro Vašeho syna vhodné v aktivním hokeji pokračovat

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 28.5.2018
Spokojený/á

Velmi spokojena

Doktor ve Vašem okolí