Potíže s dýcháním

Potíže s dýcháním

tibor  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den . Již asi přibližně deset let se léčím na CHOPN , Afonilum Foridal a Ventolin který dost často používám, Foridal taktéž ale Afonilum jestli beru nebo ne tak je to jedno. Jsem dušný v případě větší pracovní aktivity, přesto že jsem v důchodu tak mám zaměstnání. Můj plicní lékař mně neřekl přesnou diagnozu akorát že mám CHOPN. Žádný kašel nemám, v klidu apsolutně žádné potíže. Pouze stačí nachlazení nebo vypít studený nápoj či zmrzlinu a okamžitě sípám a nemohu dýchat min. dva dny. Spirometrii mám na 34 procent. věk 63 let. Děkuji za odpověď.
MUDr. Josef Černý  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Turnov
  • 11 odpovědí
Dobrý den,
u svých pacientů s CHOPN (chronická obstrukční bronchitida) doplňuji bronchodilatační léčbu Foradilem o inhalační kortikoid v práškové formě ( ve vašem případě bych doporučil Miflonid). Podle nejnovějšího názoru odborníků se ve 20% případů kombinuje CHOPN s bronchiálním astmatem. Zatímco Foradil rozšiřuje pouze průduškovou svalovinu, působí inhalační kortikoid protizánětlivě a tím zpomaluje destrukci průduškové stěny. Ventolin aerosol používám pouze u dětí s astmatem. U dospělých je daleko účinnější preparát Berodual N nebo Atrovent N v aerosolové formě. Vhodným doplňkem léčby je nácvik dechové rehabilitace (na rehabilitačním odd.), optimální je lázeňská léčba. Základním předpokladem je nekouřit ( pokud jste kuřák), jinak vše výše uvedené ztrácí smysl a lázeňská léčba není pojišťovnou proplácena. Prognoza onemocnění je u kuřáků nejistá.
V době podzimních viroz je vhodné podávat preventivně imunomodulátory ( Bronchovaxom nebo Luivac) nejlépe již od září k posílení imunity.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, také lze do medikace přidat tablety Euphyllin 200mg. Základem je nekouřit!!
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 28.5.2018
Spokojený/á

Velmi spokojena

Doktor ve Vašem okolí