Neefektivní léčba zánětu průdušek - jak dále postupovat

Neefektivní léčba zánětu průdušek - jak dále postupovat

Pavel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den prosím o radu co mám dělat. 1týden škrábání a pálení v krku svědění uší.Cucal jsem Neoangin, kloktal sůl začal jsem pokašlávat (suchý dráždivý) ve čtvrtek jsem nasadil Stoptusin. 2 týden pondělí nic nepomáhá kašel se zhoršuje lehce zahleňuje nasazuji Mukosolvan.Dva dny odkašlávám pak jako když utne a více méně kašel spíše suchý dráždiví zhoršuje se.Cítím se zahleněný hůř se mi dýchá při hlubokém vydechnutí je slyšet sípání bublání. Ve čtvrtek návštěva lékaře teplota 37.2 krev má hodnotu 8 není třeba antibiotika, dostávám Erdomed 300. Začínám zase odkašlávat do soboty. Kašel se zas mění v silný dráždivý málo vykašlávám. Večer v 10 hod mi najednou rychle vysychá v krku a já se dusím. Vybíhám na balkon na studený vzduch kde asi 10min rozdýchávám, nemohu se vrátit do bytu v teplém vzduchu se mi zase svírá hrdlo. Jedu na pohotovost dostávám 2 iněkce na posílení erdomedu a Dithiaden. Doporučení navštívit pohotovost ORL. V neděli návštěva ORL. Krk prý v pořádku mám přestat brát Erdomed nasadili mi Spiropent.
3 týden, pondělí návštěva lékaře se zprávami z pohotovostí kašel stále silný teplota 37 krev hodnota 8 není potřeba antibiotika mám brát Erdomed a přijít ve čtvrtek na kontrolu. Po Erdomedu mám ještě silnější záchvaty kašle a špatně vykašlávám. Přestal jsem ho brát a beru Spiropent kašel je o něco slabší a vykašlávám nicméně kašel přetrvává přidává se rýma zelená do krku. Mimo to jím česnek, piju Pulmoran. Ve čtvrtek návštěva lékaře je mi mizerně teplota 37.2 prosím lékařku o antibiotika.Nechce se jí , ale dostávám Zinat 500.V pátek večer mám pocit že se budu zase dusit, ale ustál jsem to.V průběhu léčby se stav kolísavě zlepšuje a zas zhoršuje. 4týden stav je kolísavý zelená rýma je bílá celkově se cítím trochu lépe jsem pořád dost zahleněný silný kašel stále trvá, odkašlávám při hlubokém výdechu stále slyšet zahlenění.Ve středu 26.2.2014 návštěva lékaře lékařka bezradná navrhuji rentgen plic souhlasí mám přijít v pátek to bude mít výsledky. Prosí o radu co mám dělat, už jsem bezradný. Teď dostali zánět průdušek i oba moji synové.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, asi máte akutní bronchitidu, ten rtg plic bych určitě doporučovala, možná by nebylo od věci zkusit ještě přeléčit dalším ATB, když Zinnat nezabral, např. Klacid SR 500mg 1x denně na 5 dnů. Také by bylo vhodné pak doplnit plicní vyšetření - spirometrii. Být v teple, neprochladnout, dostatek tekutin, nekouřit (jestli kouřite).
S pozdravem
Pavel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mockrát děkuji za vaši radu a zájem.V pátek jsem navštívil lékařku a podařilo se mi realizovat vaše doporučení. Byl jsem na rtg. Ten dopadl dobře bez nálezu. Pak jsem byl na plicním.Dělali mi spirometrii, hodnoty jsou v mezích normy.Snížená hodnota FEV1%max-72, středně těžká periferní obstrukce BDT-negativní. Mám dobrat Zinnat a potom vzít Sumamed 500 na 3dny.Dále foukačky Berodual a Ecobec dle instrukcí.Dnes je sobota 1.3.2014, kašel trvá, rýma lehce nažloutlá,copak to se snad začne zlepšovat jen mě zaráží stále zvíšená teplota 37.4 C. Dnes beru 10 den antibiotika čekal bych, že alespoň teplota ustoupí. No uvidím co přinese nová léčba. Synové jsou 4 a 5 dní na antibiotikách, dnes už bez teplot a jejich stav se zlepšuje. Tak doufám že i já se dočkám. Ještě jednou Vám paní doktorko Andreasová moc děkuji, je to povzbuzující, když člověk má možnost slyšet názor i jiné lékařky. Děkuji Trávníček

Reakce na Pavel

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 78 Likes
Dobrý den, není zač. Teď už to bude určitě dobré, léčba 2x ATB by měla zabrat. Teplota 37,4 je zvýšená jen nepatrně, není třeba se ničeho obávat.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí