Vyšetřovací metody v pneumologii

Základem je laboratorní vyšetření a dále celá řada zobrazovacích metod, od prostého snímku plic, přes počítačovou tomografii až po řadu speciálních vyšetření, např. plicní scintigrafie. K invazivním vyšetřením patří endoskopie, nejčastěji bronchoskopie a biopsie - odběr tkáně. Zvláštní kapitolou jsou funkční vyšetření plic, kdy pomocí spirometru měříme plicní objemy, kapacity a průtoky.

Aktualizováno: 31.10.2008

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Chtěla bych poděkovat panu doktorovi T. Rokosovi za lidský a profesní přístup v léčbě. Dle mého názoru a zkušeností je to lékař na svém místě a pokud by všichni lékaři přistupovali k pacientům a léčbě tak, jako on, bylo ... Více 

Doktor ve Vašem okolí