Zvýšené TSH

Zvýšené TSH

žofka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 Like
dobrý den,prosím o radu,při laboratorních testech mi byly zjištěny zvýšené hodnoty TSH-6.53mIU/ml a CRP-8.30mg/l,praktický lékař řekl že mám všechno v pořádku a po 4 měsících pracovní neschopnosti a neefektivní léčby léky proti bolesti mám stále stejné potíže.Mohli by jste mi prosím vás vysvětlit co tyto hodnoty znamenají a zdali se mohu požádat o nějaké vyšetření bez doporučení praktického lékaře?
děkuji Žofka
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, při zvýšené hodnotě TSH by měly být odebrány ještě hormony štítné žlázy, konkrétně se jedná o vyšetření fT4 a fT3, aby se vyloučila porucha funkce štítné žlázy. V případě, že bude pouze zvýšené TSH a hormony budou v normě, jedná se o tzv. subklinickou hypothyreózu. I ta může časem přecházet do stádia poruchy funkce štítné žlázy a má svůj význam také v těhotenství, kdy může negativně působit na vývoj plodu. Můžete se objednat přímo do endokrinologické ambulance, i bez doporučení. CRP je ukazatel bakteriálního zánětu v těle, váš výsledek je hraniční, záleží na referenčních mezích v dané laboratoři. Nepíšete, jaké potíže vlastně máte, je možné že s uvedenými výsledky nijak nesouvisejí.
klara  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
právě dnes jsem volala na endokrinologii, zda je možný přijít bez doporučení lékaře, bylo mi řečeno, že ne..
Chtěla jsem se objednat po tom, co mi má praktická lékařka řekla, že mi štítná žláza nepracuje tak jak má (málo), ale že si z toho nemám dělat hlavu.. ale dělám:)
emma  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co může znamenat TSH 17,32 mU/l, T4 volný - 12,00 pmol/l, T3 volný 4,1 pmol/l. Děkuji za odpověď
Doktor ve Vašem okolí