Kdo rozhodne o operaci?

Kdo rozhodne o operaci?

Janula  |  návštěvník
Dobrý den,

prosím o radu:
Před 4 měsíci mi v práci po námaze vznikl otok na pravém zápěstí. Ruka mne bolela, můj zaměstnavatel mne odeslal k závodnímu lékaři. Ten mi dal doporučení k ortopedovi,co se týče neschopnosti řekl, že neschopenku mi vystavit nemůže a že musím za svým obvodním lékařem. Za tím jsem zašla, nechal mne tedy s rukou doma. Ortoped určil diagnozu a volil konzervativni léčbu, nijaké podrobnější ( př. ultrazvukové vyšetření) neprovedl. Mezi tím proběhla rehabilitace, na kterou mne odeslal obvodní lékař. Na dotaz zda mne nemůže odeslat k nějakému lékaři, řekl, že nemůže ( doposud mi ale žádné doporučení nedal).Na doporučení známých jsem zašla na plastickou chirurgii, kde mi dali doporučení na chirurgii 300km daleko.Tam jsme zajeli, lékař určil jinou diagnozu a dal mi doporučení na magnetickou rezonanci pro potvrzení diagnozy, na kterou jsem čekala dva měsíce. Nyní lékař který si o rezonanci zažádal, není schopen se vyjádřit, zda se bude operovat či ne a jelikož zapomněl v žádance uvést, že požaduje také CD s obrázky, požaduje, abych si o něj zažádala sama. Mně jej ale nezašlou, potřebují žádost lékaře který vypisoval žádanku. Obrátila jsem se ještě na prvotního ortopeda, ten též není schopen vyjádřit se k celé záležitosti. Jde pouze o to, že můj obvodní lékař mne nemůže zřejmě uschopnit, jelikož mne ruka stále bolí a otok přetrvává a potřebuje vyjádření odborníka, zda se bude operovat či ne, abych případně řešila v změnu zaměstnání, pokud bych se měla smířit s bolestí.
Prosím tedy o radu, pokud se v tomto příběhu někdo vyznáte :-) :
Mám nejpodrobnější vyšetření NMR v rukou, který z lékařů by měl napsat zprávu se závěrem, zda je případ k operaci či ne?
opomněla jsem říci, že teprve nyní mne můj obvodní lékař odeslal k odbornému lékaři, ke kterému jsem samozřejmě objednaná až za měsíc, přitom mám v podstatě řešení v ruce, ale jako laik jej neumím popsat....

Velmi prosím o radu...Děkuji...
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, o operaci rozhoduje zásadně chirurg. Podle mého názoru by měl rozhodnout chirurg, který vás poslal na MR.
Doktor ve Vašem okolí