Vydání zdravotní karty

Vydání zdravotní karty

Marie  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Při přestěhování jsem žádala svého prakt.lékaře o vydání celé zdravotní dokumentace, sestra mi předala pouze obal, všechny zprávy od mého dětství tak nyní můj nový lékař nemá k dispozici. Jednala sestra v souladu se zákonem? Mám v kartě veškeré léčby a záznamy léčby vrozených vad ad. vážnějších onemocnění. Děkuji za odpověď.
Michel  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, máme u nás v obci problém. Náš praktický lékař před několika lety prodal svou praxi a tedy vlastně i nás pacienty firmě. Vše fugovalo normálně a my jsme ani nevěděli, že patříme jakési firmě do té doby, než náš pan doktor zemřel. Tato firma neměla žádný zájem nějakého doktora sem dosadit, jsme malá vesnice, až po 3 měsících po velkém úsilí naší paní starostky, začal ordinovat 78-letý lékař v důchodu, který ani nic neřešil,jen psal léky. Po dalších diskusích, které nikam nevedly paní starostka vyhlásila konkurs, který vyhrála jiná paní doktorka z vedlejšího městečka,ale problém je v tom, že nám firma nechce vydat karty a prostě je z ordinace odvezla a my nemáme nic,ani výpisy nic.Zajímá mne,kdo je vlastník zdravotní karty a zda na toto jednání má firma právo.Děkuji rokosovamichaela@seznam.cz
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, váš nový lékař si musí dokumentaci písemně vyžádat u minulého lékaře. Vy sama máte právo do své dokumentace nahlížet a pořizovat si její kopie (na vlastní náklady).
Doktor ve Vašem okolí