Chcete mít odpočaté tělo i mysl? Zkuste chromoterapii

Autor:

Již jste zkusili chromoterapii? Je možné při ní spojit až čtyři příjemné procedury, které způsobí, že se budete cítit jako znovuzrození. Chromoterapie je terapie barev, patří mezi metody alternativní medicíny. Používá určitou barvu a světlo k vyvážení energie v lidském těle. Nejsou to jen barvy, které pomáhají cítit se lépe, ale energie světla, které tyto barvy odrážejí.

Chromoterapii je možné kombinovat s dalšími procedurami, které také pomáhají uvolnit se a všechny společně mají jedinečný relaxační účinek. Jedno ošetření potencuje účinek dalšího a výsledkem je, že se člověk pak cítí jako v novém těle a s novou myslí. Na vyhřátém vodním lůžku (hydroterapie) se provádí aromaterapie (léčba vůní) s masáží (manuální masáž) a v zatemněném prostoru svítí chromoterapeutické lůžko (chromoterapie).

Projevuje se tak a působí na nás mocná síla barev. Každá barva má svůj specifický účinek na naše tělo i mysl.

chromoterapie2
  • Červená – dodává energii, pozitivně ovlivní astma, onemocnění kůže, zvýší se metabolismus a zlepší prokrvení studených končetin
  • Žlutá - povzbuzuje mysl, pozitivně naladí, působí proti melancholii, mrzutosti a depresi
  • Zelená - uklidňuje, uvede do skvělé duševní pohody a pomáhá při nespavosti
  • Modrá - uklidňuje, zlepšuje koncentraci, kreativitu, tlumí chuť k jídlu, tiší bolest a ochlazuje
  • Oranžová - pomůže proti depresi, smutku, pesimismu, pomáhá také při křečích, zácpě a onemocnění ledvin
  • Fialová - je barva duchovní, která Vám pomůže meditovat a snít
chromoterapie4

Je možné i působení samostatné - pouze odpočinek na lůžku - během kosmetického ošetření pleti a nebo po psychologické terapii.

Vhodně zvolená relaxační hudba je jen dokreslující kulisou. Tento způsob relaxace je tak příjemný, že se příště jen těžko smíříte s ošetřením na normálním lůžku.

Rádi si dopřejete přepych dalšího ošetření na tomto ostrůvku klidu a harmonie.

Publikováno: 29.6.2012

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí