Infuze vitamínu C

Netoxická chemoterapie vitamínem C jako účinný boj proti rakovině.

Vitamín C při podání infuzemi dovede velmi účinně bojovat s rakovinou, a to rovnou na dvou úrovních. Na zdravé buňky působí antioxidačně a chrání je před nádorovým bujením, u buněk nádorových naopak blokuje jejich množení a ničí je. Je to díky tomu, že v okolí nádorové buňky jsou přítomny ionty mědi, železa a zvýšená kyselost, s nimiž vitamín C tvoří peroxid vodíku. Právě ten je schopen nádorovou buňku zničit – šetrnou a přírodní cestou.

Rozdíl mezi infuzní terapií a podáváním vitamínu C ve formě potravy či potravinových doplňků je ten, že při orálním podání lze dosáhnout pouze nízké koncentrace vitamínu C v krvi. Pro dosažení léčivých účinků vitamínu C je nutné vytvořit v krvi několikanásobně vyšší koncentraci, což je možné pouze při nitrožilním podání. Zároveň je třeba nezaměňovat injekční podání vitamínu C s infuzní formou. Pouze ta je totiž pH neutrální a neobsahuje konzervanty.

Jak infuzní léčba vitamínem C funguje

U onkologických pacientů je běžný nedostatek vitamínu C, které tělo spotřebovává při boji s nádorem. Proto se začíná startovací dávkou 0,1 g/kg tělesné hmotnosti, která může být postupně zvyšována až na 1,0 g/kg tělesné hmotnosti. Při aplikaci této dávky dochází k vytváření protinádorové imunity i k aktivaci protinádorové léčby, jelikož vitamín C působí na nádorovou buňku prooxidačním efektem, stejně jako chemoterapie. Na rozdíl od ní však vitamín C zároveň chrání okolní zdravé buňky, proto je infuzní terapie bezpečnou a šetrnou cestou léčby.

Vitamín C tak podporuje pevnost mezibuněčného kolagenu, čímž brání rozšiřování metastáz a růstu tumoru, zároveň vitamín C inhibuje (zpomaluje) enzym hyaluronidáza, který nádor využívá k napadání zdravých buněk.

Vitamín C jako posilovač imunity a psychiky

Pro posílení imunity se podává pacientům na podzim a na jaře infuze vitamínu C v dávce 0,1 g/kg tělesné hmotnosti, ideálně v rozsahu jedné infuze týdně po dobu jednoho měsíce. Zlepší se tak nejen imunita, ale i psychická kondice, protože vitamin C v první řadě absorbují buňky imunitního a buňky nervového systému.

Pro koho je infuzní terapie vitamínem C vhodná

Využití infuzní aplikace vitamínu C je mnohem širší, než jen pro boj s rakovinou. Významně pomáhá nejen na posílení imunity, třeba proti běžným virózám a chřipkám, ale i s léčbou všech chorob, které nadměrně spotřebovávají vitamín C (opakující se infekce, alergie, artritida, kornatění tepen atd.).

Vitamín C působí na několika úrovních, má tři typu účinku v závislosti na dávce. Do 15g má vysoký imunomodulační účinek, laicky ovlivňuje a posiluje imunitu. 15-30g je velice silný protizánětlivý účinek, a od 30g, od 0,7g/kg má silný proti rakovinotvorný účinek neb vyvažuje volné radikály. Vitamín C zlepšuje toleranci organizmu vůči chemoterapii a radioterapii a to bez oslabení jejich účinku na nádor.

Je tedy několik postupů, ideální dávkování proti běžným virózám je 7,5g 1-2 týdne po dobu 4 týdnů.

Infuzní terapie vitamínem C je však vázána na lékařský předpis. Domníváte-li se, že by Vám mohla pomoci jako preventivní kúra či alternativní způsob léčby, kontaktujte svého praktického či odborného lékaře, aby Vám terapii předepsal.

Aktualizováno: 24.1.2014

Doktor ve Vašem okolí