Přítel - maniodepresivní psychóza

Přítel - maniodepresivní psychóza

Tereza1991  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, vím, že dotazů na toto téma je tu už několik. Ale stále mi to vrtá hlavou, dnes již expřítel, ke kterému mám však stále nějaký vztah mi během našeho vztahu řekl, že trpí touto nemocí. Měla jsem ho ráda, vlastně stále mám a tak jsem se mu všelijak snažila pomoct. Poprvé mi "utekl", za bývalou přítelkyní. Nejdřív jsem to nevěděla, přišla jsem na to až po čase. Svalovala jsem to na jeho nemoc a to, že nebyl schopen si připustit to, že by měl brát léky a docházet na terapie. Zpočátku jsem si naivně myslela, že léky brát nemusí, že bude vše v pořádku. Byla jsem byla, starala jsem se o něj, měl se jako v bavlnce. I přes mojí povahu, jsem na něj ani jednou nezakřičela, snažila jsem se, protože mi za to stál. Před Vánoci jsem si všimla, že je něco špatně. Bylo to tu zase, našel si další slečnu, volala jsem dokonce záchranku, protože ve svém "stavu" vyhrožoval a měla jsem o něj strach. Být se mnou nechtěl, snažila jsem se to respektovat. Nic jiného ani dělat nešlo, nepsala jsem mu, nestál o to a dle mého názoru by mu smsky typu, jak mi ublížil, nepomohli. Je to cca týden, co mi znovu napsal, viděli jsme se. Řekla jsem mu, že vím o všem, o tom, jak lhal, jak mě podváděl. A že jsem to tolerovala, protože jsem doufala, že mu budu stát za to, aby začal něco dělat, sám, nikdo ho do toho přece nemůže nutit. A už to začalo celé znovu, jsem to nejlepší, co ho potkala, zkazil jedinou věc, která mu za to stála. A já teď nevím, co dělat. Požádal mě, zda s ním zajdu k doktorce, ta mu předepsala léky, které teď bere. Ale zajímalo by mě, za celou dobu, co jsme byli spolu jsem byla šťastná, asi proto jsem byla ochotná vše přehlížet a doufat. Ale byla to vůbec pravda? Měl mě ten člověk někdy rád? Může za to, že jsou nevěrní jejich nemoc a to, že neberou léky? Předem Vám děkuji za odpovědi.
Ivet  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,
nechci se rozepisovat, byla by z toho kniha, co všechno se dá zažít s partnerem s bipolární afektivní poruchou - maniodepresí. Během čtyř let žití a nežití s bývalým expřítelem, jsem se vracela do vztahu tolikrát...byl to kruh, pořád stejný. Věřím, že se mi konečně podaří z něho vystoupit. Je to velmi náročné a vyčerpávající soužití a pokud chcete založit rodinu, dejte šanci raději jinému. Může se stát, že budete pořád dávat druhou šanci stejnému a přitom tolik jiných si přeje dostat šanci první.
Hodně stěstí přeje Ivet

Související recenze a zkušenosti

Eciu 22.11.2017
Spokojený/á

Dlouho jsem hledala lékaře, který by mě vyslechl a pomohl mi žít normální plnohodnotný život. Díky panu Doktorovi Doubkovi mohu stát na vlastních nohou. Nikdy jsem se nemohla ostatním lékařům svěřit s... Více 

2 Likes
Doktor ve Vašem okolí