Zneužívání pravomocí v psychiatrické léčebně

Zneužívání pravomocí v psychiatrické léčebně

Lucius  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám otázku-kam se odvolat,pokud pacientovi po dobrovolném vstupu,byl zřejmě pobyt v PL přikázán soudem,který dosud neproběhl ani mu nepřišlo vyrozumění o soudní léčbě.ale jednají tam s ním,jako kdyby tam ze soudního příkazu byl.je podrobován systematické psychické šikaně,nutí jej,aby souhlasil s rozporuplně stanovenou dg.hebofilie,kdy výsledky dg.testu byly značně rozporuplné.odmítají mu podávat informace o svém zdr.stavu a informace s tím související.nemá rodinu,příbuzné,kteří by za ním stáli.místo zlepšování jeho psychického stavu a nějakého posunu,upadá psychicky čím dál víc dolů.doslova mu tam podkopávají nohy.samozřejmě navenek to vypadá,že je vše v nejlepším pořádku a chtějí mu pomoci,např.v odpovědích na dopisy jeho přátel.prostě interní svět,do kt.se člověku "zvenku" velmi těžko proniká.takže otázka zní - co v tomto případě podniknout.nějaká stížnost na ředitelství PL bude ovšem bezpředmětná..vím,jak to tam chodí.provádějí pouze interní šetření,vesměs s negativním výsledkem ( tozn: naším interním šetřením nebylo zjištěno žádné porušení pravidel nebo protiprávní postupy...blablabla).děkuji za odpověď,L
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 288 odpovědí
  • 13 Likes
Zdravím, sám pracuji v psychiatrické léčbně, proto jsem se rozhodl na Váš dotaz reagovat.
Každá PL má svého zřizovatele, např. Ministerstvo zdravotnictví ČR, toto lze bez problému nalézt pomocí web. stránek příslušného zařízení.
A tomuto zřizovali bych adresoval svoji stížnost.
Mgr. Bohdal
Lucius  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
děkuji mnohokrát.Na jejich webové stránky mrknu.
ještě jeden dotaz mám...Myslíte,že je standartní
postup,že pacient je v léčebně již půl roku a dosud
neproběhl soud,dosud se neseznámil se spisem a ani
mu nebyl přidělen obhájce? mám za to,že do této doby
by měl být v PL brán jako člověk se statutem léčby
dobrovolné,
či ne? nebo to nelze takto zevšeobecňovat a skutečně
je to případ od případu jinak?
děkuji,s přáním pěkného dne,L.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí