Nechutenství a ztráta energie

Nechutenství a ztráta energie

janette  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, který mě delší dobu trápí.
Je mi 31 let a poslední rok trpím absolutním nechutenstvím k veškerému jídlu. Mám zálibu ve vaření, ale problém je, že na uvařené jídlo mám chuť, ale po dovaření, už ho nesním, nebo se k němu musím vyloženě donutit.
Nepociťuji žádný pocit hladu, najím se zhruba jedenkrát za dva dny. Registruji na sobě, že mi chybí energie, jsem unavená ať spím 4 hodiny, nebo 16hodin. K tomuto problému si troufám přidat i nechutenství k sexu, špatné myšlenky, neustálý smutek. Snažím se deprese zahnat přítomností s přítelem a mamkou, kteří ale o mém problému nevědí. Pro Vaši představu: Měřím cca 168cm a vážím 51kg s tím, že váha jde stále dolu aniž bych chtěla. Nikomu jsem se s tímto problémem nesvěřila, ale dlouho ho dusím v sobě, proto jsem se rozhodla napsat Vám. Přítel mě nazývá línou, ale jsem přesvědčena že to tak není. Nemám zájmy, nic mě nebaví, jsem uzavřená do sebe. Chci s tím každopádně něco udělat, nechci aby mě napadali černé myšlenky, možnost sebevraždy atd.. Potřebovala bych od Vás jako specialistů poradit zda s tímto problémem mohu dělat něco sama, nebo poradíte pomoc odborníků.
katy  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj janette,chápu Váš problém,z toho co píšete se může jednat o poruchu příjmu potravy, Dívky thoto typy rády vyvařují jiným ,ale ama si neveme. Já jsem si tímhle prošla před 5 lety,a nemůžu říct,že by to bylo ůplně v pohodě. Na vašem místě bych navštívila psychologa,pokud by jste se ještě na psychiatra necítila. Nevím,co je v popředí deprese,ale na místě by určitě bylo navštívit psychatrickou pomoc. Může Vám napsat slabší antidepresivum,či něco na podporu spánku. Smutek,uzavření se do sebe si tím moc neprospíváte,naopak se dostáváte do bludného kruhu. Existují i podpůrné skupiny pro lidi s poruchou příjmu potravy třeba Anabell,tam si múžete sjednat schůzku a můžete to tam řešit,je i kdispozici tamní psycholog,který je určen lidem s ppp. S tímle bych si nic nezahrávala,myslím si,že by jste si s partnerem či rodiči mněla o tom popovidat. Co bylo spouštěč? Stres,práce? Deprese je nemoc ne lenost, je relativně dobře léčitelná,když se podchytí včas.Na doplnění výživy bych Vám doporučovala popíjení formě sippingu/popíjení- ne misto jídla/ nutridring, který je doplněn o bílkoviny vitaminy a minerály,které tím hladověním tělu upíráte. Nutriční stravu si můžete zakoupit v lékárně, nebo na doporučení nutríčního specialisty/lékaře/ na recept.Přeji mnoho úspěchů ať Vám vše dobře dopadne,nejsem specialista ale prošla jsem si tím,respektivě ještě procházím,pro mne nepříjemnou zkušeností byla hospitalizace na JIP celý měsíc musela jsem jíst i když jsem neměla chuť a navic jsem byla vyživovná i nasogastrickou sondou. Pokud bude s něčím potřebovat poradit napište na kytynka.katynka@centrum.cz
janette  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dekuju vam za odpoved,nemyslela jsem,ze se nekdo ozve.jsem rada.jsem ted doma,tak nemuzu psat.pritel ma dovolenoutakze je tu semnou.zatim nechci,aby to vedel.chci se pokusit to vyresit sama.od pritele mam velke mnozstvi volnosti,proto budu mit i moznost nekam dojizdet,aniz by to vedel.ve vsem si verime a nevyrcene tajemstvi neni lez.neumim prejit na tvou adresu Katynko.predchozi text za me psala kolegine v praci.ja s PC moc neumim,coz je k nevire v dnesni dobe.kdyz jsem si precetla co mi pises,hned jsem zacla brecet,nastesti byl pritel na wc,tak me nevidel.tato kolegine je asi jediny clovek,kteremu verim,ze nikomu nic nerekne.mame se sverit nemuzu.stara se o nemocnou babicku a ja ji nechci pridelavat dalsi starosti.tata uz je mrtvy,ale jeho by to stejne nezajimalo.je to paradox,ze jedinemu,komu se sverim,je kolegine,kterou znam sotva pul roku,ale citim z ni,ze me ma uprime rada a nepretvaruje se.do prace jdu v patek na nocni,tak pridam ty moje dalsi dotazy k tematu.jeste jednou dekuju Katynko.

Reakce na janette

katy  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Janette,omluvám se v mailové adrese jsem udělala překlep tak tedy,pokud budete chtít vědět více tak se ozvětě katynka.katynka@centrum.cz,nebo jestli chcete otevřenou diskuzi není problém. Já nevím kdy to u vás začalo, ale já jsem prodělala stresovou anorexii, mám 2 děti,je mi 33 let,jsem zdravotní sestra,a nikdy by mne ve snu nenapadlo,že si tímto někdy projdu, jako zdravotník o tomto problému vím opravdu hodně,normální zdravý člověk to těžko chápe,dle vaší odpovědi vidím,že nechcete maminku stresovat,to plně chápu. Je fajn,že s tím chcete něco dělat,to je to zásadní,co člověk k tomu se začátku potřebuje ,uvědomit si že má problém a že ho chce řešit,což je vidět ,že vy chcete.A je fajn,že se máte s tímto problémem někomu svěřit a že hlavně mu věříte. Psala jste ,že máte volnost,tak se zkuste obrátit na linku Anabell,popř můžeme zkusit najít něco společně,Tak hezký večer Katy

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Výborná paní doktorka, na její moudrý a hloubavý pohled nikdy nezapomenu, jen je škoda, že byla mou psychiatričkou pouze v době hospitalizace v DPK FN Motol. Zkušenost je výborná. Výborná.

Doktor ve Vašem okolí