Noční halucinace

Noční halucinace

Ladushka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, mám jistý problém. Často se mi stává, že se v noci vzbudím a vidím v mém pokoji určité postavy, siluety lidí, které nemají v mém životě žádnou spojitost, neznám je. Někdy jsou to i děti. V tomto bytě žiji již od malička a je mi 21 let, už od mala mě pronásleduje hrozný strach ze smrti, myšlenky na smrt a následná úzkost. Lidi vídám asi druhým rokem, dnes v noci se stalo však něco pro mě nového, pocit že přes zavřené oči vidím, nevím zda jsem v tu chvíli spala nebo jsem byla vzhůru, ale najednou jsem měla nával slabosti po celém těle, slabost, problém s dýcháním a prostě pocit jako bych upadala do mdlob spojené s halucinacemi, v jednu chvíli jsem viděla venku blikat modré světlo, pak jsem ťukala na zeď a chtěla si tím přivolat pomoc, jelikož jsem nemohla vydat ani hlásku a na potřetí jsem měla mobil u ucha a chtěla s někým mluvit ale nešlo to, prosím o pomoc protože vím, že tu noc jsem byla několikrát vzhůru ale nevím zda tyto věci jsem opravdu dělala nebo to byla jen moje představa...bojím se, že se to bude opět opakovat.Tuto noc se mi to stalo 3x po sobě pokaždý jinými halucinacemi a někdy když zavřu večer oči vidím obličeje cizích lidí.Děkuji předem za vaši pomoc či radu
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 287 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená, doporučuji ve stručnosti 2 možnosti:
- návštěvu psychiatra
- návštěvu "Spánkového studia",určitě v Ústí n.L. je
- kombinace obojího.
S pozdravem Mgr. Bohdal
Mgr. Stoklasová Pavla, Poradna Cesta duše  |  Basic member  |  Opava
  • 17 odpovědí
Zdravím, domnívám se, že se nemusí jednat o halucinace vzhledem k tomu, že se Vám to děje v noci. Můžete navštívit spánkovou laboratoř,kde Vás vyšetří, psychiatra, nebo psychoterapeuta. Může to být i neurologického původu. Hodně mých klientek, které trpí úzkostmi měly úplně stejné noci jako vy. Ve chvíli, kdy se jim pomoci terapie podařilo zbavit se svých strachů, které už jim v životě hodně vadily a svazovaly je, zmizely i noční vidiny v polospánku v polosnění. Mozek ve stavu spánku, nebo stavu mezi usnutím dokáže vyprodukovat mnoho snů a představ. Domnívám se, že nemáte halucinace. Když lidé zavřou oči, začnou za zavřenými víčky imaginovat - představovat si věci, vidět věci, je to změněný stav vědomí. Tím myslím to, že nejsou zcela bdělí. Mohou mít velmi živé sny, které souvisí s realitou a mohou na ni jakoby navazovat a ukazuje jim to jejich podvědomí. Zapracujte na svých obavách a strachu ze smrti, ohrožení a umírání. Zjistila jsem, že u mých klientů tyto živé sny a vidiny před a mezi spánkem po zpracovnání obav samy zmizí. Řešte to co nejdříve, abyste neztrácela síly a nebyla unavená a vyčerpaná. Najděte si spánkovou laboratoř, psychiatra nebo terapeuta, který Vám s tím pomůže.
Mgr. Stoklasová Pavla, Poradna Cesta duše  |  Basic member  |  Opava
  • 17 odpovědí
Pokud však uslyšíte ve dne hlasy, které na Vás mluví. Pocit sledování apod...vyhledejte psychiatra okamžitě. Jednalo by zřejmě o psychotické onemocnění. Myslím však, že jde spíše o úzkosti a že hlasy neslyšíte, pocit sledování nemáte a že je to sen. Ve spánku se vzdáváte kontroly nad tím, co se kolem Vás děje a pak pokud se bojím smrti není snadné klidně spát. Přeji Vám, aby se Vaše obtíže vyřešily.

Související recenze a zkušenosti

Mari.Majda 19.7.2017
Spokojený/á

Za mě - absolutně nejlepší obvoďačka, nevzdala bych se jí ani za nic, dobrá lékařka, dobrý člověk. Bohužel příliš oblíbená, nové pacienty už prakticky nenabírá. Vyřešila mou totální nespavost (problém od narození už jsem... Více 

Spokojený/á

Doc,MUDr. Petr Smolík mě léčil na Klein-Levinův syndrom. Moje nemoc ho zajímala, snažil se vždy mi pomoci, což není jednoché, protože na tuto nemoc lék prakticky neexistuje. Přesto tenkrát v rámci možností udělal co mohl... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí