Noční děsy a strach usnout

Noční děsy a strach usnout

Mikulda11  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
je mi 22 let. Posledních pár měsíců, většinou hned po usnutí mám "noční děsy" že se nade mne někdo sklání, dýchá na mě, tahá mě za nohy apod. je to vždy v mém pokoji a přesně v tom pyžamu co mám zrovna na sobě- je to hrozně reálné. Vždy když se probudím, jakoby zkamením a pár minut se nemohu ani hýbat. Teď to došlo do takového stádia, že usínám až kolem 2 hodiny ranní, protože se bojím usnout ve tmě a bojím se, že když usnu zase ta temná osoba přijde.
Když jsem měla asi pů roku, měla jsem úraz hlavy, který mi pár let způsoboval různé každodenní noční můry, ale nebyly s touto temnou osobou, takže nevím jestli to s tím souvisí.
Už začinám být zoufalá, tak se chci zeptat, kdo by mi s tím mohl pomoci?
Děkuji za odpověd
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,
jak ukazují zkušenosti, podstatu Vašeho problému a jeho řešení byste měla hledat spíše v oblasti "alternativních" přístupů než v klasické psychologii, psychiatrii apod.
Účinné bývá v takových případech zajímat se o posílení celkové "vitality" Vaší bytosti a o posílení tzv. aury. Vyzkoušejte, zda by Vám pomohla alternativní sebeléčebná technika autopatie. Ta by měla postupně navrátit Váš stav i spánek a jeho průběh do normálu (bližší informace o metodě a seznam specialistů najdete na internetu). Dále můžete mít při sobě některý z minerálů (křišťál, ametyst nebo kalcit). Problémy podobného typu se někdy nazývají spánková obrna či spánková paralýza, můžete si pročíst i diskuse na toto téma, abyste se dověděla více.
A zde v diskusi Poruchy spánku jsem na podobný dotaz odpovídala podrobně také např. 2.7.2014. V případě Vašeho zájmu se Vám mohu věnovat i osobně.

S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, privátní terapeutka

Související recenze a zkušenosti

Mari.Majda 19.7.2017
Spokojený/á

Za mě - absolutně nejlepší obvoďačka, nevzdala bych se jí ani za nic, dobrá lékařka, dobrý člověk. Bohužel příliš oblíbená, nové pacienty už prakticky nenabírá. Vyřešila mou totální nespavost (problém od narození už jsem... Více 

Spokojený/á

Doc,MUDr. Petr Smolík mě léčil na Klein-Levinův syndrom. Moje nemoc ho zajímala, snažil se vždy mi pomoci, což není jednoché, protože na tuto nemoc lék prakticky neexistuje. Přesto tenkrát v rámci možností udělal co mohl... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí