Závislost na lécích na spaní

Závislost na lécích na spaní

inganga  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, je mi 58 let, jsem zdravá. Mám skvělé rodinné zázemí i práci, jsem spokojená. Mám jediný problém. Bez prášku na spaní neusnu. Stačí mi cca 3/4-1 prášek. Vyzkoušela jsem homeopatika, akupunkturu, různé čaje-bez efektu. Jde mi o to, jestli letité užívání jednoho prášku na spaní mi škodí. Můžete mi pomoci, abych nebyla odkázaná na léky? Děkuji Ivana Nováková
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Srdečně zdravím,
stále více lidí se potýká s obdobným problémem, který máte i Vy. Příčin může být celá řada a to i u jednotlivce.
Chtělo by to podrobnou analýzu a na základě této stanovit další "strategii" terapie.
Proto bych doporučil co nejdříve vyhledat odbornou pomoc. Je možné využít "Spánkových studií", která dnes prakticky jsou zřízena u všech větších nemocnic - bez problémů lze nalézt na internetu, nebo psychologa -psychoterapeuta, který se touto problematikou zabývá, event. zvolit oba postupy současně či následně.
Já osobně ve své praxi mám celkem pozitivní zkušenosti s využitím hypnoterapie, samozřejmě musí se souběžně upravit životní styl - psychohygiena,....
Čím dříve začnete problém řešit, tím se rychleji projeví zlepšení situace. A opravdu, dlouhodobé užívání léku či léků - nic nevyřeší, tělo bude požadovat stále větší dávky a následně se mohou dostavit i další "doprovodné" problémy.

Proto ještě jednou - čím dříve, tím lépe a nikdy není pozdě!

Aby vše dopadlo co nejlépe přeje Mgr. Bohdal

Související recenze a zkušenosti

Mari.Majda 19.7.2017
Spokojený/á

Za mě - absolutně nejlepší obvoďačka, nevzdala bych se jí ani za nic, dobrá lékařka, dobrý člověk. Bohužel příliš oblíbená, nové pacienty už prakticky nenabírá. Vyřešila mou totální nespavost (problém od narození už jsem... Více 

Spokojený/á

Doc,MUDr. Petr Smolík mě léčil na Klein-Levinův syndrom. Moje nemoc ho zajímala, snažil se vždy mi pomoci, což není jednoché, protože na tuto nemoc lék prakticky neexistuje. Přesto tenkrát v rámci možností udělal co mohl... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí