Jak se zbavit závislosti na pervitinu?

Jak se zbavit závislosti na pervitinu?

Sentinel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý večer.
Vím, že toto téma je na internetu dosti omýlané a určitě některé návštěvníky této diskuze odradí pouhé téma diskuze, ale.. pokud stále čtete, poprosil bych Vás o chvíli Vaší pozornosti.
S drogami jsem začal experimentovat od svých 16 let, nikoliv kvůli svému okolí, abych zapadl do party nebo jiné bezmyšlenkovité důvody, ktré se uvádějí jako hlavní důvody, proč člověk začne fetovat.
Nevím jak Vy, ale pokud se pro něco rozhodnu a je jedno zda-li se jedná o nějakou aktivitu, nebo názor, mám k tomu pádný důvod, zkrátka nad věcmi přemýšlím. K tématu drogy mě přiměla ona antidrogová přednáška na střední škole, kde jsme každý vyfasovali brožury, které byli zkrátka spíš než varováním, samým vodítkem k samotné věci.
Začalo to trávou, kterou hulím dodnes, pokračovalo přes taneční drogy neboli "koláče", MDMA, Kokain, LSD, houbičky a před 4 lety, přesně v 18 letech, zakotvilo u pervitinu.
Díky těmto prostředkům, které člověkovi dovolují opustit realitu jsem se naučil vnímat svět z více úhlů. Já sám, jsem za tyto věcičky rád, protože mi otevřeli oči, ne tak, že bych smažil od rána do večera, dokud by mi z toho bylo špatně, protože jsem většinou prokoukl všední klamy a byl zkrátka nad věcí.
K věci, jde o to, že jsem se o metamfetaminu doslýchal jenom ty špatné věci, až jsem začal mít chuť perník vyzkoušet na vlastní pěst a nemít subjektivně zkreslený pohled na svět, skrze řeči lidí okolo. Zastávám ten názor, že pokud má člověk porozumět věci úplně, je potřeba se na věc dívat objektivně, čili ze všech stran.
Moje první lajna byla opravdu jízda, každopádně nekončila tak mizerně jak většina popisuje ony dny "po", dojeby a nepříjemné dojezdy, já po prvním užití v klidu po několika hodinách usnul. Už v té době, jsem měl pocit, že to není dobře, protože mi droga až moc dobře seděla. Časem, jsem se perník naučil využívat tak, abych si činnosti, které považuji za otravné - zpříjemnil, zvládnul je a zkrátka stihnul vše co bylo třeba. Poslední rok a půl, mě ale samotného onen stereotyp sehnat, dát si, ulítnout si a zas se vracel do normálu začal doslova obtěžovat ne-li přímo srát. Vím, že to je celé o hlavě, ale co si budeme povídat, tato droga Vám vnukne vždy nějaký důvod, proč si zrovna dát.
Jde o to, že vizuelně člověk po pervitinu vypadá druhý den odporně a nastávají tak kolize s pracovním a osobním životem. Do společnosti nechodíte, protože máte plné zuby všech neznámých lidí, kteří jsou akorát zvědaví, pokud společnost, tak s kamarády, kteří jsou naladěni na stejné vlně a zkrátka, víte co čekat i to, že čas, který spolu strávíte bude "vklidu".
Můj problém spočívá v tom, že neumím říct ne, a zkrátka tuto drogu nemusím ani vyhledávat, je všude okolo a i když vím, že druhý den musím fungovat, stejně si alespoň trošku dám.. O to víc, jsem pak na sebe nadcházející den s prominutím nasranej, protože jsem to věděl.. Ale je to pořád dokola, už mi to připadne smutné. Ostatní drogy, si takovou daň jako si vybírá tahle sračka podle mě rozhodně neberou. Každá má svoje + a -, ale netáhne mě k sobě tak jak tahle.. Nechci přijít o svoje nejbližší, kariéru, a zkrátka vše co mám a čeho jsem dosáhl, jen proto, abych ztratil status normálního člověka a klesl na samé dno společnosti.
Proto Vás, prosím o radu, jak pomalu snižovat frekvenci užívání této látky, je mi úplně jasné, že to nepůjde, jako když luskne prsty, ale pokud, jste si tím taky prošli, nebo alespoň trošku víte, o čem mluvím, prosím Vás o radu. :-)
(Vždy jsem si říkal, že podobná diskuzní fóra nikdy neobohatím o svůj příspěvěk a pohled na celkovou situaci, abych byl 70% čtenářů pro smích, ale blíží se Nový rok a co se předsevzetí týče, moc jsem jim neholdoval, až na letošní, zrovna jsem se rozhodl učinit změnu, vychýlit se ze svého stereotypu a poznat taky něco nového.)
Život je přece jen moc krátký na to, aby skončil na perníku. Co myslíte? ;-)
Maruska  |  návštěvník  |  Praha
  • 71 odpovědí
  • 53 Likes
Ahoj, nedá mi to Ti neodepsat, moje nejlepší kamarádka si prošla něčím podobným. Experimentovala s tanečníma drogama občas houbičky a pak se našla v pervitinu, najednou jí začala bavit práce, začalo jí bavit uklízení a vlastně všechny věci, které člověka prostě normálně nebaví, ale dělá je a nepřemýšlí nad tím, že se mu nechce...trvalo to asi čtyři roky a samozřejmě se to začínalo podepisovat na jejím chování k ostatním a i na jejím zevnějšku, špatně se jí hojily beďary a sama začala cítit, že už to není ono...

Několikrát zkusila přestat, ale moc jí to nešlo, vždycky vydržela den dva a zase si koupila. Měla k tomu prostě přístup. Nicméně nebyla takhle šťastná a chtěla zase zpátky svůj život :-). Vzala si 14dní dovolenou, smazala z mobilu všechny čísla na lidi s tím spojený a cizí čísla nezvedala, odjela k mámě a tam týden prospala a procourala venku po procházkách, sama se svýma myšlenkama , ale tušila že to sama nezvládna, načerpala teda síly a v Praze se objednala k psychiatrovi, samozřejmě si pak ještě několikrát dala, ale akorát z toho měla depku, takže se intervaly prodlužovaly...

Zpětně říká, že základ byl odříznutí od "starých" přátel, našla si nové a začala dělat běžné věci. Dlouho jí to nenaplňovalo, ale pak se to zlomilo. Hodně pomohlo, když si našla "normální" vážný vztah a pořídila si dítě, tam se to změnilo definitivně.

Dneska nefetuje asi 6 let a říká, že na to občas dostane chuť, ale už by to nikdy neudělala...

Moc Vám držím palce a myslím, že alespoň ambulantně by to chtělo někam docházet a snažit se dostat od pervitinu co nejdál, začít se bavit s lidmi, kteří ho v životě neměli a ani neví kde ho sehnat :D jako se vlastně ona tenkrát začala bavit se mnou a jsou z nás už přes deset let nejlepší kamarádky :-)

Související recenze a zkušenosti

Jiří Černý 27.2.2013
Spokojený/á

Absolvoval jsem léčbu V PL Červený dvůr v době od 27.8.2012 do 6.12.2012. Mé zkušenosti s léčbou v uvedeném zařízení jsou velmi dobré a pozitivní. Léčba mi přinesla nejdůležitější věc a tou je přiznání se, co jsem způs... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí