Syn 17 let užíva mariuhanu, problemy s učením a chováním

Syn 17 let užíva mariuhanu, problemy s učením a chováním

kuča  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,mám problem se synem 17l,užíva mariuhanu,minumalně rok,má prblemy ve škole s učením a chováním.Myslím že to bere denně,soudím to podle jeho chování,apsolutně si dělá co chce,zvlášt ted o prazdninách,nechodí ani domů.Mam obavu,že se tím u něho take objevila psychicka porucha,kterou ma i jeho otec.Už sem skoušela i poradnu,ale on tam dobrovolně nechce.Zajímalo by mě jestli bych ho mohla dostat na lečení i bez jeho souhlasu.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená paní, co se týče léčby Vašeho syna bez jeho souhlasu, tak mám obavu, že jej dostat na "uzavřené oddělení" psychiatrie, není "zatím důvod", je nereálné a když jej nějakým způsobem dostanete do specializované léčebny, tak - když sám nebude motivován, uteče. Na druhé straně, pod vlivem prostředí v takové léčebně ( uvidí v reálu k čemu vede závislost na drogách u těch, kteří rovněž svoji drogovou kariéru začínali kouřením marihuany) může změnit jeho postoj a svůj problém brát vážně.
Adiktologií (léčba závislostí) se zabývám ředu let a setkal jsem se s obojím. Zkusit by se mělo všechno.
S pozdravem Mgr. Bohdal

Související recenze a zkušenosti

Jiří Černý 27.2.2013
Spokojený/á

Absolvoval jsem léčbu V PL Červený dvůr v době od 27.8.2012 do 6.12.2012. Mé zkušenosti s léčbou v uvedeném zařízení jsou velmi dobré a pozitivní. Léčba mi přinesla nejdůležitější věc a tou je přiznání se, co jsem způs... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí