Ritalin ke studiu

Ritalin ke studiu

hamudy  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
dobry den,.
jsem studentem lekarske fakulty.. mam hodne uceni a zkousek..
chci se ucit jen ze nemohu celu dobu soustredit.. vic jak 5 hod za den nedokazu..
znami me radili.. ze ritalin je uzasny ke studiu..
kolilk je maximalni davka za den? jak ho mam brat, rano nebo vecer? jaka je maximalni doba uzivani? kdyz ho budu brat 2 mesice a v jake davce...
dekuji moc..
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Vážený studente medicíny, mohu-li poradit, zapomeňte na Ritalin, volte raději změnu životosprávy hlavně v období učení (přestávky vyplněné pohybem, zdravá, lehká strava,....). Na Ritalin se poměrně rychle získá nejdříve návyk a to je jen krůček od závislosti na něm event. dalších drogách. Zadejte si jej do Googlu a přesvěčte se co o něm sdělují jiní, kteří rovněž doufali, že jim "pomůže" při učení.
S pozdravem Mgr. Bohdal ( mimo jiné psychoterapeut a adiktolog PL Červený Dvůr - spec. léčebna závislostí)
Jana  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Prosím a co třeba Piracetam? Usnadňuje učení, mohhou se vyskytnout nějaké nežádoucí účinky, ale většina uživatelů je s ním spokojena..
Brooklyn  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Nejvyšší denní dávka je 60 mg, já ale nikdy nevzal za den více než 30 mg. Mám dojem že maximální doba užívání nikde stanovena není. Mám ale dojem že když ho předepisují dětem tak se vysazuje o prázdninách a o víkendech se podávají nižší dávky. Po ritalinu jsem nikdy nezaznamenal vedlejší příznaky jen musím hodně pít jinak mívám pocity sucha v puse. Pokud si ale vezmu více tablet po sobě (což není až tak výjimečné protože doba účinku cca 4 hodiny někdy nemusí stačit) tak při odeznívání účinků se objeví únava a mírná bolest hlavy. Kdybych měl říct svůj názor tak se kolem něho dělá myslím až moc zbytečné divadlo. Na internetu najdete samé články které se snaží každého od ritalinu jen odradit, místo aby poskytovaly objektivní informace. Osobně bych ho nebezpečností přirovnal k alkoholu (tzn. pokud ho užíváte s rozumem tak není problém).
Medron  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
A kdo ho schánite? Už delší dobu o tom přemýšlím, zkouškové na medině mi dává čím dál víc zabrat, občas se k učeni dokopu jen na chvilku, pozornost mi vydrži tak hodinu a pak už se mi i stáva, že stránku čtu i pul hodiny a to pak opravdu moc nestíhám:D navíc jsem pořád unavená a to i když spím kolem 7-8 hodin:/ tak prosim poraďte kde se ritalin nebo něco podobného dá sehnat nebo co užíváte aby jste se lepe soustředili?
Díky za každou radu

Reakce na Medron

tomic  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
ahoj pisu kvuli tomu ritalinu. zkusila si to nakonec nebo ne? a jestli jo pomohlo ti to? mam ted problemy ve skole dlouho jsem na to... a ted nestiham. nevis kde se to da sehnat?

Reakce na tomic

Kara  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
@Tomic

Ahoj,

nevím, jestli stále ještě hledáš odpověď, ale mohu Ti to říct doslova „live“. Za nějaké čtyři týdny mě čekají přijímací zkoušky na dosti obtížnou vysokou školu. Času málo, knih, které mám ještě přečíst hodně a dvě z nich tak tlusté, že položené na sobě by vystačily jako noční stolek.

Jsem fyzicky a duševně (snad) zdravá 20+, bez závislostí na čemkoliv. Nikdy předtím jsem Ritalin nezkoušela, ale zajímám se o něj už od nějakého roku 2009, čili jsem se vším, co může udělat, ať už pozitivně či negativně, informována ze všech možných zdrojů.

Rozhodla jsem se definitivně minulý týden. Právě jdu zapít 10mg tabletu. Mohu Ti poté přesně, pravdivě a bez příkras říci a popsat, co to se mnou udělalo, zda to funguje či nikoliv.

Reakce na Kara

Kara  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Takže, pro všechny, které by to mohlo zajímat a předem se omlouvám za román. Podotýkám, že si uvědomuji, že každý může/bude reagovat na látky v R. obsažené jinak. A zároveň, i když to může znít mírně pokrytecky, to nepovažuji za řešení.
Navíc, protože si na něj tělo rychle zvykne, není v žádném případě dobré v extrémně krátké době navyšovat dávku, ustanovit pravidelnost či se odvážit jej považovat za něco jiného, než nejzazší možnost, protože závislost na něčem takovém nekončí dobře. Není to zázrak, který do hlavy nabouchá skripta za šedesát minut jen tím, že na ně ukážete prstem a určitě se nevyrovná průběžnému, rozvrženému učení.

Univerzální rada je začít buď 10mg pro lehce odvážnější, nebo 5mg poprvé a dalších 5mg o hodinu a půl později. A při prvním seznamování nikdy nepřekračovat 20mg limit. A proboha, nikdy nešňupat.

Prášek jsem si brala ve 20:05 a účinky jsem zaznamenala během dvaceti minut.
Začnu tím méně příjemným, i když jsem čekala, že bude hůř. Srdce mi bušilo zhruba jako po velké dávce silného kafe, což odeznělo až po pěti hodinách. Celkově jsem cítila, že se mi chvěje tělo, ale lze to úspěšně ignorovat. Trochu bolí hlava, hlavně po třech hodinách, ovšem to spraví chladný vzduch otevřeného okna. V krku nastal pocit, jako bych, lidově řečeno, „v něm měla knedlík“. Veselé byly občasné červené mžitky před očima, velmi efektivně zvýrazňovaly odstavce, bohužel ne ty právě čtené:-).
Dojezd na druhou stranu znát je. Chápu už, proč by se mu měli obloukem vyhýbat lidé, kteří trpí (či je tu genetické zatížení možnosti rozvinutí) jakýmkoliv duševním onemocněním, protože jsem zhruba mezi 23:30 a ještě před chvílí, zažila formu toho, co lze téměř nazývat depresí; ten posun v náladě, sice ne euforické, ale klidné a soustředěné, směrem ke splínu, je velmi nepříjemný. Neumím si to představit z dlouhodobého hlediska či každý den, o to navíc, měl-li by to R. intenzivnit, čímž jsem k němu získala nutný respekt rukojmího k ozbrojenému, tudíž žádné unáhlené akce, aka „sedmkrát do prvního týdne hodit tabletu, dvě denně ve druhém a najednou jedeme bez dvou plato“ se konat nebude.

Teď to, v čem upřímně nemůžu lhát, i když bych asi pro „dobro“ ostatních měla. Vzhledem k tomu, že jsem se začala učit po příchodu z práce, byla jsem unavená. R. to spravil rychle. Oči jak baterky, mezi osmou a devátou hodinou přečteno a pochopeno 45 stránek náročného textu, který jsem bez revize schopná přednést v souvislostech a s většinou konkrétní datace i teď, a to nejsem žádná eidetická paměť a rychločtenář, právě naopak. Mezi devátou a jedenáctou hodinou jsem vypsala a zapamatovala si 18ti stránkovou kapitolu z knihy, kde museli použít snad font velikosti osm.
Soustředění nejde samo od sebe, alespoň mně ne, ale po zapojení trochy vůle je skutečně maximální.
Co mě příjemně překvapilo, je zrychlení výpisků z knihy do počítače, především schopnost udržet v paměti velké množství textu a to následně přepsat bez nutného nahlížení zpět do zdroje, hlavně v době, kdy je účinek skutečně na vrcholu, a to zhruba hodinu a půl po polknutí.

Ano, funguje. Pozitivně nabudí způsobem, kterému se ani omylem nevyrovná výše zmíněný Paracetamol či jiné látky. V podstatě bych mohla okusovat ženšen a zajídat to Geriavitem a k tomu, co mi umožnil R., bych se nedostala. Nehledě na to, že už teď vím, že nebudu mít potřebu jít spát, nemusím tchibovat, a s klidem se můžu věnovat čtení té méně náročnější látky.

Ovšem, berte prosím na vědomí, že rozdíl zákonitě musí být v tom, jestli daná látka člověka baví či ne. Kde není chuť a především vůle, ať už vyburcovaná strachem nebo nutností, tam by nemohl pomoci ani drcený Adderall.
A rozhodně je z dlouhodobého hlediska lepší věnovat hodinku dvě denně přečtením poznámek ten den při výuce slyšených a napsaných, R. využít pro něco, kde to nejede jak by mělo, než nechat všechno, pokud možno i seminárku, nakumulovat před zkouškovým, nahodit Ritalin(y) a ztratit víkend, nervy, efektivně umět stejně kulové a ještě přijít o litr.

Reakce na Kara

videom  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím Vás Kláro, mám podobný problém, a moc Vám děkuji za obsáhlý komentář jen nevím, kde bych mohl Ritalin sehnat. Můžete mi pomoci.Díky
Andy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj Karo a ostatní človíčci,

mám týden před státnicemi. Učím se opravdu dost, ale neleze mi to do hlavy, jsou to těžké pojmy:(Mám dost vůle, soustředím se, chci se učit a učím se, ale jde to strašně pomalu. Myslíš si, že by mi pomohl Ritalin? Stihnu se to naučit? Mám zhruba tak 60 okruhů, kdy jeden okruh má tak 2/3 A4. Už nevím co mám dělat. Piju kafe, dávám si pauzy, změním prostředí. Potřebuji jen vědět zda by mi to pomohlo k tomu k čemu potřebuji. Moc prosím o rychlou odpověď i kohokoliv jiného. Budu za to moc vděčná. P.S.: nepotřebuji znát názory lidí, že Ritalin je droga apod., všechno vím..

Související recenze a zkušenosti

Jiří Černý 27.2.2013
Spokojený/á

Absolvoval jsem léčbu V PL Červený dvůr v době od 27.8.2012 do 6.12.2012. Mé zkušenosti s léčbou v uvedeném zařízení jsou velmi dobré a pozitivní. Léčba mi přinesla nejdůležitější věc a tou je přiznání se, co jsem způs... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí