Ataky paniky, strach z lidí, uzavírání před světem

Ataky paniky, strach z lidí, uzavírání před světem

Tomasjizera  |  návštěvník
Dobrý den, přicházím z hodně komplexním problémem, který by byl opravdu na dlouhé psaní, protože se táhne už od dětství. Jsem muž, je mi 20 let jsem čech tmavší pleti, nejsem ale rom.
Zažil jsem si v dětství domácí nasílí od alkoholického otce, který se neléčil, takže si umíte představit jak jsem vyrůstal v neustálem strachu, protože každý večer poslouchat a být součástí toho co se doma dělo.
Jako starší jsem si našel přitelkyni, která mě opustila a štastně žije s mím bývalým nejlepším kamarádem, taky mám dědičně plešatost, takže i můj vzhled na můj věk je opravdu otřesný.
Je tu dalších X věcí, ale nerad bych je všechny vypisoval, ve zkratce jsem byl po celý život hodně stresován různými událostmi i přes to jsem pořád veselý člověk, co má pár kamarádů a užije si srandu, nemám deprese, lítost ani nic podobného u psychologa ani psychiatra jsem zatím nebyl, protože jsem si svůj problém uvědomil teprve nedávno.
Můj problém je strach, většina příznaků sedí na panickou ataku, skrze moji pleť i vzhled a minulost. Bojím se chodit ven, jsem spíše zavřený doma, nerad bych potkal svoji ex přitelkyni s kamarádem, takže chodím defakto kanálama, nerad chodím na místa kde je koncentrace lidí. Mám vysokou lekavost, bušivost srdce i krátký dech, bolesti hlavy.

Před měsícem mě vyhodily i z práce a já nejsem schopný si najít novou práci, protože mám strach z pohovoru,
strach z lidí. Nemůžu si objednat ani pizzu, protože mám strach z toho že by mi ji donesla nějaká mladá hezká holka.
Vím, že to nejsem já, neztotožnuju se s tím, chápu že je to biochemie, která pak má vliv na moje chování, biochemie ,která dělá tohle na základě mých špatných zkušeností aby mě nejspíš ochránila.
Jenže já potřebuju fungovat v realném životě, problém je ten, že si nemůžu dojít ani za odborníkem, protože mám z toho strach.
Dříve jsem si myslel, že je to prokrastinace, ale to není lenost je to jen pocit hrozby ze všeho. Nevím jak se z toho sám vytáhnout, rád bych to řešil i odborně, ale nemám na to. Můžete mě prosím nějak nasměrovat z mé situace? Pokud bude potřeba dodám více informací, děkuji předem za jakoukoliv připomínku a pěkný den, s pozdravem Tomáš.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 130 odpovědí
  • 24 Likes
Dobrý den, Tomáši,
pro začátek byste mohl vyzkoušet práci sám se sebou pomocí alternativní metody sebeléčby, která se jmenuje autopatie. Má svoje www stránky, tam v e-shopu lze zakoupit vysvětlující knihu a všechny další náležitosti (když k autopatickému poradci asi nepůjdete ...). Zpočátku budete při čtení nejspíš překvapen, o co vlastně jde, ale účinky a výsledky bývají velmi dobré. Někdy to chce víc trpělivosti. Až se po nějaké době dáte trochu dohromady, bude to pak opravdu chtít ještě i toho odborníka. Doporučuji najít regresního terapeuta, který s Vámi tu neblahou minulost a její vliv na Vás zpracuje. Postup je to účinný a poměrně rychlý. Držím Vám palce.
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí