Mentální anorexie a bulimie představují v posledních letech mediálně sledovanou oblast psychických poruch. Až jedna čtvrtina případů může skončit závažnými zdravotními a sociálními důsledky, případně i smrtí. Mentální anorexie patří mezi nejčastější onemocnění adolescentů a vyznačuje se značným omezením příjmu potravy za účelem hubnutí.

Aktualizováno: 17.5.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Poruchy příjmu potravy - Novinky

Anorexie – hlad duše i těla

O mentální anorexii a bulimii byla publikována řada článků a reportáží a povědomí laické veřejnosti o této závažné chorobě...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Výborná paní doktorka, na její moudrý a hloubavý pohled nikdy nezapomenu, jen je škoda, že byla mou psychiatričkou pouze v době hospitalizace v DPK FN Motol. Zkušenost je výborná. Výborná.

Poruchy příjmu potravy - Ceny

Mgr. Lada Skulilová
Lipník nad Bečvou
Ceny od 300 Kč
obvykle do 450 Kč
Mgr. Lada Skulilová
Ceny od 900 Kč
PhDr. Martin Dlabal Ph.D.
Mgr. Zbyněk Bohdal
Trhové Sviny
Ceny od 400 Kč
obvykle do 500 Kč
Mgr. Zbyněk Bohdal
Ceny od 1 500 Kč
MUDr. Miloš Rýc M.D. Healthcare
Ceny od 400 Kč
obvykle do 500 Kč
Mgr. Ing. Vojtěch Bek
Doktor ve Vašem okolí