Mentální anorexie a bulimie představují v posledních letech mediálně sledovanou oblast psychických poruch. Až jedna čtvrtina případů může skončit závažnými zdravotními a sociálními důsledky, případně i smrtí. Mentální anorexie patří mezi nejčastější onemocnění adolescentů a vyznačuje se značným omezením příjmu potravy za účelem hubnutí.

Aktualizováno: 17.5.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Poruchy příjmu potravy - Novinky

Anorexie – hlad duše i těla

O mentální anorexii a bulimii byla publikována řada článků a reportáží a povědomí laické veřejnosti o této závažné chorobě...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Výborná paní doktorka, na její moudrý a hloubavý pohled nikdy nezapomenu, jen je škoda, že byla mou psychiatričkou pouze v době hospitalizace v DPK FN Motol. Zkušenost je výborná. Výborná.

Doktor ve Vašem okolí