Léčba migrény hypnózou?

Léčba migrény hypnózou?

Kamila  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda může opravdu hypnóza pomoci při migréně. S migrénou se léčím od dětství, skoro 20 let. Po porodu se moje problémy rapidně zhoršily (několika denní záchvaty i 4x za měsíc), už druhým rokem beru léky, můj neurolog zkouší různou prevenci, ale nic nefunguje a nebo medikace nevyhovuje (nežádoucí účinky). Jediné co mi jakž takž při záchvatu pomůže (a to ne vždy), jsou triptany (beru Rosemig). Moc ráda bych tento problém vyřešila, nepředstavitelně omplikuje život nejen mně, ale i mému nejbližšímu okolí, hlavně rodině.
Případně prosím o radu na koho se obrátit, jsem z Jeseníku.
Moc děkuji za jakoukoli odpověď, s pozdravem Kamila G.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 287 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den Kamilo, k Vašemu dotazu si dovolím uvést toto:
hypnoterapií se zabývám řadu let a proto budu vycházet z mé praxe. Hypnózu užívám i při léčbě migrén. Úspěšnost úplného odstranění je tak 1 : 3, podstatně lepší situace je při dosažení zmírnění průběhu - bolesti. Zde je to asi tak 1 : 1. Na koho se obrátit? Zkuste využít internetu, určitě i v oblasti, kde žijete se touto metodou zabývá.
S pozdravem Mgr. Bohdal
Ošinka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
chtěla jsem se Vás zeptat,jestli jste našla pomoc a jestli to zabralo děkuji za odpověď

Související recenze a zkušenosti

Brko 22.11.2011
Spokojený/á

Dobrý den, pan Magistr nám velice pomohl s naším problémovým synem. Může jen doporučit.

Doktor ve Vašem okolí