Disociativní porucha - stupor - pomůže hypnóza?

Disociativní porucha - stupor - pomůže hypnóza?

Disociace  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Disociativní porucha - stupor
Dobrý den, byla mi diagnostikována tato porucha je to dva roky co jsem začala mít problémy, které začínaly jakoby ztrátou síly v ruce nyní již celé tělo vypne, jen vnímám pokud mi je podán lék zlepší se stav do 30 minut.nemohu se hýbat ani mluvit beru léky a chodím na terapie.Bohužel teprve na konci léčení v jedné léčebně na mě paní doktorka zkoušela hypnózu.Doporučila mi v ní pokračovat ovšem má terapeutka s tím nesouhlasí.Ráda bych byla opět zdravá.Můžete mi prosím poradit?Děkuji
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, z dotazu není jasné, jakou terapii podstupujete (avšak zatím Vám zřejmě moc nepomáhá), a dále nevíme, co vzniku poruchy předcházelo. Je potřeba probrat anamnézu, zda by tam případně nebyly náznaky příčin, a tomu pak přizpůsobit metodu terapie. Zda by hypnóza natrvalo Vaše problémy vyřešila, to se na základě Vašich stručných informací nedá říci. Můžete vyzkoušet alternativní cestu - (samo)léčbu pomocí autopatie pod vedením autopatického poradce. Jde o celostní metodu, která má potenciál navrátit Vám zdraví. Lze kombinovat s jinými postupy. S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka
  • 4 odpovědí
Dobrý den, velmi Vám děkuji za radu, nechtěla jsem se moc rozepisovat o tom co se děje to bych tedy asi raději řešila až přímo v ordinaci.Mohu vás ještě poprosit o doporučení poradce?

Reakce na Disociace

Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, nejlepší bude, když si sama zvolíte lokálně nejbližšího poradce (do vyhledávače si zadejte "mapa poradců autopatie"), anebo se můžete objednat do ústřední poradny v Praze 5 na Zbraslavském náměstí 461, a to telefonicky. Číslo zde bohužel nelze zveřejnit, najdete ho na internetu pod heslem kontakt - autopatie (s touto adresou). Přeji Vám hodně štěstí a rychlé zlepšení.

Reakce na Mgr. Lada Skulilová

• 4 odpovědí
Děkuji Vám za radu a přání.I Vám přeji, hlavně zdraví a radost do života :)
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, já bych to zkusila, určitě Vám to neublíží a jestli to pomůže, bude to jedině s výhodou. Vysvětlila Vám Vaše terapeutka, proč s tím nesouhlasí?
S pozdravem
  • 4 odpovědí
Dobrý den, paní doktorko, myslím, že problém je v obavě ve zhoršení fyzického stavu.Děkuji Vám za reakci a pokusím se ještě domluvit s paní terapeutkou.
Jakub Tenčl Ph.D.  |  Basic member  |  Praha Londýn
  • 9 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, co se týká hypnózy, tak při disociativní poruše se doporučuje tzv. lékařská hypnóza, která je výkonným nástrojem pro obnovení funkční kontinuity paměti a identity. Předpokládám, že diagnoza byla stanovena psychiatrem, pokud s ním pracujete a on nebo ona nesouhlasí, pak není hypnóza pro Vás vhodná.
  • 4 odpovědí
Děkuji za radu pane doktore, již jsem v invalidním důchodu a hypnózu jsem se tedy rozhodla nepodstoupit.Nevím jak to bude dál, ale začínám se s tím smiřovat asi tak je to i nejlepší.Mějte se hezky a přeji spoustu zdraví...

Související recenze a zkušenosti

Brko 22.11.2011
Spokojený/á

Dobrý den, pan Magistr nám velice pomohl s naším problémovým synem. Může jen doporučit.

Doktor ve Vašem okolí