Deprese po ztrátě bratra

Deprese po ztrátě bratra

kika  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý večer. Nevím jak bych začala asi tím, kde si myslím že to začalo před 6 lety jsem přišla o staršího bratra který zemřel tragicky. Od té doby je mi hrozně a připadámi že je to čím dál horší opustili mě všichni kamarádi co jsem měla když jsem se snažila se spřátelit vždy to bylo falešné jenom mě každý znal když něco potřeboval a když už sem sebrala odvahu a někomu naznačila jak mi je tak se ode mě odvrátil v té době mi bylo 14 let a ted mi je 20. Připadám si na světě uplně zbytečná k ničemu, nikoho nezajímám a připadám si že se na mě všichni dívají přes prsty už nevím jak dál snažila sem se to řešit s mamkou, ale jako by to nechtěla vidět že je něco jinak je jí to jedno. každý rok sem doufala že to bude lepší, ale není nic se nezlepšio už nemám z ničeho radost na nic se netěším spíš se všeho začínám bát, nerada někam chodím jakoby to všichni věděli že sem divná. Chodím jen doškoly a ze školy protože bych prostě měla ale připadámi to tak zbytečné k ničemu. Nejraděj bych už tady nebyla nejraděj bych umřela, měla sem umřít já a ne on si to nezasloužil. a já ted tady musím být a takhle trpět, ale nemůžu to udělat kuli mamce. Už se jenom přetvařuji na ostatní a přemáhám se abych působila normálně. Navíc už se namam ani s kým o čem bavit už to neumím nevim o čem ani sem ještě s nikým nechodila a to už se nedokážu vubec s nikým seznámit to nedokážu vůbec s kluka vůbec nevim jak bych mluvila a očem,tak si představte jak se asi můžu cítit. Už nevím co mam dělat dál já prostě nevim, ale už takhle nedokážu dlouho žít. Jednou sem byla u psychiatra jsou to tak 2roky dal mi antidepresiva, ale nebrala sem je nějak sem nechtěla. Nevim jestli když pudu k psychologovi jestli mu to vůbec dokážu říct a navíc jsou placení nevím jak bych to hradila.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená slečno,
to co Vás postihlo opravdu hluboce a dlouhodobě každého, kdo obdobnou situaci prožil. Každý však toto zvládá jinak.
Já se pokusím prezentovat svůj názor, záleží na Vás, do jaké míry jej přijmete.
V každém případě by jste neměla s tím co prožíváte "SAMA". Samozřejmě doporučuji odborníka - psychologa, ale jsou i jiná řešení.
Nebát se svěřit, či přímo požádat o pomoc, další osoby, kterým důvěřujete ( kamarádi, někdo z příbuzných, ale například i duchovní - jste-li věřící, terapeutické skupiny,...).
Je důležité si uvědomit, opakuji si uvědomit, že na věci nenesete žádnou vinu, že si ZASLOUŽÍTE prožít svůj plnohodnotný život, jakékoliv "sebeobětování" na situaci nic nezmění, nikomu nepomůže - naopak, učiní nešťastnými.
Nevím, kde žijete, ale nabízím pomoc a to tak, že určitě by nebyly problémy s placením, snad jen s úhradou za cestu.
S pozdravem Mgr. Bohdal
kika  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den děkuji vám za pomoc a nabídku a velice si toho vážím, ale dívala jsem se a působíte hodně daleko od mého bydliště.
Mgr. Helena Třísková  |  Basic member  |  Chlumec nad Cidlinou
  • 98 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, jistě sama cítíte, že už je nejvyšší čas řešit vaši situaci, to jak se cítíte a žijete. Zkuste si odpovědět na otázku: Opravdu nikdo se o vás nezajímá, nikdo vás nemá ani trochu rád? To byste byla jediná na světě. Pokud nechcete brát antidepresiva, nabízí se EFT metoda, která je efektivní, trvalá a úlevu pocítíte okamžitě. Jedná se o nalezení skutečné příčiny vašich depresí a odstranění všech negativních emocí s tím spojených. Překážkou může být, že to je placená služba. Pokud se svěříte mamince, jistě vám finančně pomůže. Zkuste se podívat na net, najít ve vašem okolí EFT terapeuta. Nabídla bych Vám pomoc zdarma, ale bohužel působím v jiném kraji. Pokud jste studentka, ve školách působí také školní psycholog, který je zdarma. Přeji Vám odvahu a nalezení úspěšného řešení tohoto problému. Mgr. Třísková, terapeut energetické psychologie&EFT
Mgr. Ing. Vojtěch Bek  |  Basic member  |  Plzeň
  • 7 odpovědí
Dobrý den,

píšete o tragické rodinné události, které se Vás bolestně dotkla. Máte pocit, že od té doby je Vám hrozně, nic se nedaří, z ničeho nemáte radost...

Souhlasím s kolegou, že podobná událost by se dotkla každého člověka, kterému by se něco podobného stalo. Zároveň každý to prožívá a vyrovnává se s tím trochu jinak, každému to také trvá různě dlouho.

Přes všechny nejistoty, depresivní pocity, pocity zbytečnosti, pocity, že nevíte, co udělat, jste napsala svůj příběh s dotazem na tento server. To je pro mě důkazem, že navzdory tomu všemu je někde ve Vás síla a chuť se tomu nepoddat a něco ve svém životě změnit. I když to možná na první pohled není tolik vidět, a zatím si možná ani nedokážete představit, jak by to šlo změnit.

Určitě doporučuji najít si nějakého psychologa (bývají i na škole jako výchovní poradci), terapeuta, nebo dobrého psychiatra. Pomáhá to rychleji a jistěji ke změně. Věřím, že většina kolegů by Vám nějak vyšla vstříc, co se týká placení.

Pokud byste měla zájem, také já Vám nabízím pomoc – bez obav s placením, ať už u mě v kanceláři nebo přes Skype konzultaci – nemusela byste nikam jezdit, stačí počítač s webkamerou a internetem.

S pozdravem

Vojtěch Bek
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,

v předcházejících příspěvcích již zaznělo to, co je důležité - neutápět se sama v celé smutné záležitosti a ve svých pocitech, nýbrž pokusit se svou situaci a svůj stav na někoho osobně "hodit" a popovídat si o tom. I to samo o sobě už někdy trochu ulehčí sklíčené duši. Není-li nablízku příbuzný či kamarád, pak je opravdu nejlepší "vrbou" psycholog, psychoterapeut.
Rozhodně mohu doporučit, abyste si našla někoho, kdo Vás pomocí tzv. regrese zbaví starého traumatu - ztráty blízké osoby. To, jak se zdá, stojí na počátku Vašich problémů. I jednorázové sezení Vás může "vysvobodit" a podstatně zlepšit Váš psychický stav.
Jestli nenajdete sílu a odvahu k návštěvě odborníka, můžete vyzkoušet alespoň metodu "vypsat se z celého problému", případně ztvárnit své pocity formou výtvarných prací. Další možnou záchranou je pro Vás alternativní sebeléčebná technika autopatie, která dobře působí i na zlepšení psychického stavu (ta však vyžaduje vstupní investici cca 600 korun na zakoupení potřebných speciálních prostředků). Více informací o popsaných technikách najdete na internetu, případně na mých stránkách.
Chci Vás ujistit, že Vaše trápení má řešení. I když se Vám to teď nezdá reálné, je opravdu možné, abyste po nějaké době zase pocítila radost ze života a mohla žít tak, jako dříve. Případy z praxe to dokazují. Věřím, že k tomuto cíli dospějete a přeji Vám lepší dny v budoucnu. Mgr. Lada Skulilová
Doktor ve Vašem okolí