Co dělat při zjištění nevěry

Co dělat při zjištění nevěry

Hana
Hana  |  návštěvník
Zdravím všechny,chci si jen snad popovídat,snad radu,nebo útěchu...vlastně ani nevím co přesně:-O Mám za sebou 28 let manželství,z toho tři poslední prožité v zoufalství a vzteku,kdy má můj muž milenku. Když jsem se to dozvěděla,nevěděla jsem co dělat,jediné co mě napadlo,začít kontrolovat mobil a všechny jeho kroky mimo domov,no a potvrdilo se,že má jinou. Zalomcovala se mnou lítost,bezmocnost i vztek,v sms bylo,, Miláčku chybíš mi,těším se na tebe" a já to nezvládla (mně miláčku nikdy neřekl).....udělala jsem jim scénu v místní hospůdce,s manželovým mobilem v ruce jsem se dožadovala vysvětlení,zapíral!! Co jsem taky mohla jiného čekat. Doma už ze mě byla jenom hromádka uslzeného neštěstí,pak se přiznal a slíbil,že s ní skončí. Kamarádky mi radili,ať se na to vykašlu,že je to jen chvilkový úlet,manželovi je 56 let,jenže já to nevydržela a pořád kontrolovala vše,dokonce jsem zapojila i naše dospělé děti...píše si s ní pořád,tvrdí,že už mezi nimi nic není,jenže já cítím,že je to jinak. Když chtěl odejít,brečeli jsme i se synem ať zůstane,tohle jediné na něj platí,děti i když jsou dospělé a taky jeho stará matka,která by nepřenesla kdyby věděla,že je nevěrný. Tak se snažím dělat kroky ať ode mě neodejde,navštěvuji jeho rodinu,domlouvám se sdětma a zatím je pořád doma. Když mu dcera se synem řekli,že s ním nepromluví pokud odejde,a nepozvou na svatbu,zůstal...dcera se má letos v říjnu vdávat,tak mám aspoń nějakou jistotu,že ještě zůstane,ale co potom,to nevím....>:( Nechci ho pustit,nedokážu si to představit. Jeho milenka je o patnáct let mladší,když jsem jí řekla ať si najde mladšího a svobodného,řekla mi že mého muže miluje!!!! Jen doufám,že to jednoho z nich přejde. Co mám dělat,poradí mi někdo?? Hana
kozina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Jsem na tom stejně jako vy. Po téměř 33 letech manželství jsem zjistila, že manžel udržuje intimní vztak s kolegyní z práce, spíše se jednalo o milostné sms, párkrát byli spolu v zahradním domku. To jsem zjišťovala tak, že jsem tam vždy nalíčila nějakou past. Dlouho /asi 3 měsíce/, jsem svá zjištění před ním tajila, občas jsem trochu "vybublala", ale on vklastně nevěděl, že já vím..Ale choval se ke mně velmi pozorně a láskyplně. Měl asi špatné svědomí..Nejhorší ale bylo, když jsem se závěrem /to už to určitě skončilo/ dozvěděla, že to byla jeho kolegyně a vlastně i má téměř kamarádka. To byl šok! Ona sama má manželství neštastné, lízala si /dle jejích vlastních slov/ u něj rány.
Z toho šoku se stále nemůžu vzpamatovat. Manžel mi teď také dává najevo lásku, také máme líbánky, ale je to ve mně, probírám to v hlavě v noci, někdy i ve dne, pořád se mi vracejí různé situace.Už jse to téměř 5 měsíců.
Tím, že jsem nic nedala najevo, jsem z toho asi vyšla velkoryse, ale má psychika tím rozhodně velmi utrpěla. Mám předepsaná antidresiva, ale stejně mě to neustále trápí. Můj dříve nejbližší člověk už mi není nejbližší, mnohem víc věcí sdělím svému kamarádovi, co mě v té těžké době podržel.
Jak ty chmurné myšlenky zahánět a udělat tu černou čáru? děkuji T.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 135 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, situace, ve které se nacházíte, je skličující, nesnadná a pro Vás hodně náročná. Důležité teď je, abyste především Vy sama našla zpět svou vnitřní rovnováhu a dokázala se psychicky vypořádat s tím, co se stalo. To samozřejmě není jednoduché; i paní z druhého příspěvku se ptá, jak zahánět chmurné myšlenky a jak udělat černou čáru ... Je to pochopitelné, že se člověku stále a neodbytně vracejí nepříjemné pocity a vzpomínky týkající se celé záležitosti. Aby tomu tak nadále nebylo, abyste se dokázala osvobodit z těchto až zničujících úvah a stavů, doporučila bych Vám absolvovat některý z regresních psychoterapeutických postupů (bdělou regresi, případně regresi v hypnóze). Ten je velmi efektivní a užitečný. Může Vám i v rámci jednorázového sezení výrazně ulehčit a odstraní psychickou bolest, která Vás pravděpodobně v současnosti sužuje. Tímto způsobem získáte od Vašeho problému určitý odstup a budete pak schopna s takřka chladnou hlavu a racionálně, bez zbytečných a nechtěných emocí, situaci celkově promyslet, zhodnotit a snadněji najít její řešení. Dát se takto dohromady bývá užitečnější než ono neustálé "utápění se" v úvahách nad tím, co se stalo; toto "přemýšlení" se v praxi ukazuje spíše jako škodlivé. Přeji Vám hodně síly a mnoho lepších dnů v budoucnu. Mgr. Lada Skulilová

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí