Jak se rozejít a neublížit?

Jak se rozejít a neublížit?

petrreal  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den paní Doktorko, prosím o radu, jsem úplně zoufalý. Jsem gay, je mi 33, 12 let jsem žil nezávazně, užíval jsem si života, projel jsem několik zemí ve kterých jsem žil. Nyní jsem v ČR, kde jsem po tolikaleté bezávislosti poznal minulý rok mého současného partnera. Tehdy to mezi námi velmi jiskřilo, okamžitě se ke mně přestěhoval, (ačkoliv svůj byt nepustil, pronájímá ho). Oba jsme to takto chtěli. Život se mi změnil v základu, což mi ze začátku vyhovovalo. Přítel je spolehlivý, chodí do práce, uklízí, je věrný, a až po uši zamilovaný. Ve mě se ale něco postupem času změnilo. Mám ho strašně moc rád, ale sex s ním mne už vůbec nebaví, a po pravdě nemám snahu s ním zkoušet najít cestu, asi mne již nepřitahuje sexuálně. Přesto spolu máme každý den sex, což je pro mne spíše povinnost. Nyní z práce domů, uvařím, a je večer, a spát, a pořád dokola. Jednou jsem chtěl vše ukončit a sesypal jsem se, on velmi plakal a byl nešťastný a rozhodli jsme se, že to ještě zkusíme. Od té doby byly asi 2 situace, kdy byl několik dnů smutný a pak mne atakoval, že ho asi nemiluji a že se mám rozhodnout, bylo mi ho líto, takže jsem mu rovnou řekl že s ním chci být. Problém je, že nemám na sebe vůbec čas. Jen doma, přitel, a práce. Rád bych se věnoval nějakým koníčkům. On ale ve všem pak vidí někoho jiného. Prosím jak se správně rozejít, a neublížit, CHci s ním být v přátelství. Nechci už nikdy žádného partnera, asi jsem ten typ, který chce být sám a vyhovuje mu to. Ale jak to říct a vysvětlit někomu, kdo Vás miluje celým svým srdecem, myslí si, že budete jeho navěky, aby nehledal chybu v sobě a aby nebyl nešťastný?
Mgr. Michal Petr  |  Basic member  |  Praha
  • 34 odpovědí
Dobrý den. To máte těžké. Ono asi nejde opustit někoho, kdo vás miluje, aby to nebolelo. To je přirozené. Navíc jestli v sobě bude hledat chybu nebo ne, záleží více na něm než na vás. Nicméně mě napadá, jestli je rozchod opravdu jediným řešením. Z toho co píšete sylší, že potgřebujete nějaký čas pro sebe, pro své koníčky apod. A říkám si, že by možná stálo za to, změnit způsob, jak váš vztah funguje - více svobody a naplnění potřeb jak individuálních, tak potřeby páru. To, že on na vás žárlí, může být ze strachu, že o vás přijde a tak vás drží blízko, což je pro vás těžké, neb se potřebujete vzdálit. Tohle byste spolu měli probrat: vaši potřebu vzdálenosti (abyste se o to víc mohl možná za nějaký čas opět přiblížit) a jeho potřebu blízkosti.
Velmi bych doporučil, abyste případcně využili služeb odborníka. Můžete tam jít každý sám nebo oba dohromady. Setkali jste se s klasickou obtíží partnerského vztahu a je na vás, zda se rozhodnete od toho odejít nebo to zkusit změnit tak aby to bylo vyhovující pro vás oba a měli jste vztah založený na důvěře a svobodě. Tak držím palce a případně se ozvěte...
Mgr. Radana Štěpánková  |  Basic member  |  Nymburk
  • 83 odpovědí
Milý Petře,
pokud Vy i Vaše tělo cítí, že nemůžete ve vztahu pokračovat, nepokračujte. Kdybyste sám sebe v této intimní oblasti znásilnoval, zrazoval byste sebe a to nejde. On žárlí, protože cítí, že ho nemilujtete, protože cítí tu nerovnováhu. Rozchod bude partnera pravděpodobně bolet, ale pravděpodobně to pochopí. Někdy se stává, že ke mně přijdou manželé či partneři právě proto, aby partner ve vztahu více angažovaný pochopil a "pustil", aby partner, který chce odejít a co nejméně ublížil, "předal" partnera k ošetření. I to je možnost. Můžete vyhledat ke spolupráci psychoterapeuta ve svém okolí.
Nella.H  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám takový problém s přítelem máme spolu 5ti měsíční holčičku bere nám peníze on sice má kolem 17-19 tisíc a nám bere 7600 na malou na účtě mi nechá jen 50korun že prý neumím hhospodařít ted mi vsugeroval že jsme za měsíc utratily 27 tisíc nevěřím mu a když jsem si změnila účet tak mi řekl fajn frajerko jak chceš pujde to na puj na pul pračka nájem a inzternet ale většinou je tady on hraje pokra o penízae střílečky sedne sem třeba v 11 večer a sedí í u toho až do 4-5 ráno víčítá mi dost věcí a když s ní jdu ven podezírá mě že jdu s někým ven uvažuju nad tím jít ke kartářce protože už jsem totálně vyčerpaná a když ho náš pejsek neposlechl zvednul ho za obojek do výšky a hodil s ním o zem a on si malej dal o zábradlí hned jsem se s ním chytla že at se uklidní že ten pes má taky život a že ho to bolí a on mi řekl nekníknul tak ho to nebolí tak jsem mu řekla že mu asi taky uříznu to dole jestli bude kníkat bojím se ho ted si vzal do hlavy že si vezme od kamaráda 5 semínek marihuany a zasadí to a pak prodá když si prý stěžuju že nemáme peníze já se ho prostě bojím tenkrát když jsme si spolu začali tak prohlál a mě jednu střelil a řekl promin já si jen ulevil je fakt že za 2 roky mě uhodil jednou já uřž prostě nevím prosím o radu muj e-mail je Nella.H
Tomáš T.  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, téma, je mi 32 let, 10 let ženatý, máme 3letého syna. V září loňského roku mi manželka přišla na nevěru, kdy jsem v té době ukončil 3 měsíční poměr s o 10let mladší svobodnou ženou. V té době i teď je mi jasné, že by mi manželka nevěru odpustila, hlavně, abych zůstal s rodinou. Za poslední rok jsme spolu měli sex max. 3x. Nepřitahujeme a už ji nemiluji. Porblém ale není v ní. Ona je hodná milující manželka, která chce zachovat rodinu. Jenže já v tom září loni vztah sice ukončil, ale jen na velmi krátkou dobu. Jsem s ní opět a stále. Manželce neustále lžu a hledám kdejaké výmluvy. Vše svádím na pracovní zatížení (noční služby, školení apod.). Moje přítelkyně (ne milenka) se kvůli mě před 9 měsíci přestěhovala o něco blíže do sousedního města, abysme spolu mohli být častěji. Domluvili jsme se na to, že budu mít nějakou dobu (teď už je to více jak rok), abych ji poznal a ROZHODL se jestli se rozvedu nebo nebo zůstanu u rodiny. To jsem se už minulý rok v září rozhodoval, když jsme se rozešli. Rozhodl jsem se tenkrát pro rodinu. Zůstal jsem ale jen kvůli synovi a přítelkyni i nadále miluji jako jedinou ženu, a dokázal bych si představit s ní žít. Problém je mě ROZHODNOUT SE! Zůstat či jít? Nechci ani jedné ublížit, ale budu muset a ublížím. Které ale? Všude vidím pro i proti. Všichni mi tvrdí, že všechny ženy jsou stejné a že i ta o 10let mladší a hezčí se změní a bude to zase stejné. Bude chtít ženy a po nějaké době láska taky nebude už dokonalá. Manželka však mou nevěru tuší a dokonce tvrdí, že o ní od někoho ví. Já zapírám. Protože, kdybych řekl, že jsem nevěrný, že mám stále poměr s onou přítelkyní, tak by to mohl znamenat konec - rozvod - a negativní vliv na mého syna, kterého nechci ztratit.
týna  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Tome, jestli nejste v manželství šťastný a zřejmě není šťastná ani spokojená Vaše žena, tak tím ubližujete hlavně svému synkovi. Děti nejsou hloupé a vycítí, že něco není v pořádku a navíc mu dáte do života model rodiny, která je postavena na lžích a trápení. V dnešní době není rozvod žádná tragédie - moji rodiče se rozvedli, když mi byly 3 roky, pak nějaký čas trvalo, než se hrany obrousily, ale ve finále jsem měla krásné dětství, protože naši se spolu naučili komunikovat a zůstali dobří přátelé, i když měl každý svého partnera. Týna
sju  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mam pritele jenze nak nam to skripe uz takovej mesic .muj pritel uz neni takovej jakyho jsem ho poznala . nikdy jsme se nehadali nic jenze ted to je furt porad ma nakej problem porad mu neco vadi a kdyz si s nim chci o tom promluvit protoze me to uz trapi tak je zase nastvanej a uz je dlasi hadka ja uz nevim co mam delat je to skoro denne .uz si nevim rady. rikam si casto kde je ten kluk ktereho jsem poznala ?nevim uz co delat trpet a trapit se dal . a nebo premyslet o rozchodu kdyz nema zajem se zmenit.
Petullka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, po Novém roce sem ukončila 13 letý vztah se svým přítele se kterým mám 4 letého syna. Vztah sem ukončila kvůli přitelovu alkoholismu, neubližoval nám, ale jeho vinaření mi už začalo hodně vadit, protože jsme vyvolávali zbytečné hádky, které poslouchal i náš syn. Mezitím co to skřípalo, našla sem pochopení u kolegy z práce, ke kterému sem se nakonec odstěhovala. I když je milý, všímavý, malého má rád a mě z celého srdce miluje, pořád mi něco chybí. Chtěla bych se vrátit ke svému bývalému příteli a on nás chce zpátky též, že podstoupí léčebnu. Pořád se nemůžu z toho kruhu vymotat a už to trvá skoro půl roku. Začínám mít trochu psychické problémy, protože mi přijde, že miluji dva muže najednou a nevím jak se mám rozhodnout, aniž bych někomu ublížila... Petra

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí