Manžel často mění nálady - maniodeprese?

Manžel často mění nálady - maniodeprese?

Tasama  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Vážený pane doktore,můj muž se v poslední době velmi změnil.Dříve hodný, pozorný, nyní bez zájmu.Od léta trpěl na zdravotní problémy. Bušení srdce, zvýšená potivost,neklid, velký úbytek váhy / 10 kg/ Už jsem myslela na nejhorší.Diagnostikovali mu zvýšenou činnost štítné žlázy, hodnota nějakých 45 jednotek, nic moc o tom nevím.zatím u endokrinologa nebyl.Každopádně jeho chování je diametrálně jiné, horší. Stále polehává, sleduje televizi, u té se někdy i baví a směje.Domácí práce ,,nevidí". Ke mě se chová s odstupem, jako-by se mi vyhybal.O sex ztratil zájem, ale vyčítá to mě, že spolu nespíme.O trávení společného času nejeví zájem, ale občas jde na volejbal nebo fotbal.Bohužel občas se chová ve společnosti tak, že se musím stydět. Mluví hlouposti, plácne něco, čím druhému ublíží.Když se snažím s ním situaci řešit a očekávám dialog, sklízím jen můj monolog, kdy se na mě ani nedívá, kontakt schválně nenavazuje, čímž mě vytáří do vrtule. Prý stačí, když mě poslouchá.Vidím a cítím, že se něco děje, ale on prý problém nevidí. Co prý furt mám, prý nechápe, co po něm chci.I ostatní si všimli, že není ve své kůži. Jednou dobře naladěný, plný hovoru, kdy druhého nepustí ke slovu, jindy zase úplně uzavřený, jako-by smutný.Jsem z této situace velmi rozhozena a cítím sama na sobě, že mi z toho není dobře. Snažím se komunikovat a najít, kde je zakopaný pes, ale na druhé straně nic. Jsem na to sama. Nevím, jakou cestou se dál dát....

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí